Aktualności

Aktualności rok szkolny 2016/2017 

Witamy nowy rok

więcej

Narodowe Czytanie       

      3 września 2016 r. uczennice klasy IV naszej szkoły - Zuzanna Mucha i Marzena Gębusia pod opieką Pań - bibliotekarki i nauczycielki przedszkola, wzięły udział w Narodowym Czytaniu "Quo vadis" H. Sienkiewicza, które odbyło się w MGBP w Kunowie.

Dziewczynki były najmłodszymi uczestniczkami w tej akcji. Zuzia rewelacyjnie poradziła sobie z trudnym językiem literackim, jakim ta powieść jest napisana. Długie wyrazy, często pochodzenia łacińskiego, opisujące życie w starożytnym Rzymie nie sprawiały jej żadnego problemu, chociaż dziewczynka czytała bez przygotowania.

więcej

Wycieczka do muzeum

Dnia 28 września 2016r. uczniowie z naszej szkoły pod opieką pań Jadwigi Jabłońskiej i Anny Buczkowskiej w Muzeum Historyczno- Archeologicznym obejrzały wystawę ,,Skrzydlaci- ptaki i anioły''. Wzięły udział w warsztatach plastycznych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2016 r. odbył się uroczysty apel  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej pod kierunkiem nauczycieli Magdaleny Piwnik i Waldemara Mazura. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

wiecej

Jaskinia Raj jesienią

więcej

Konkurs Plastyczny

więcej

Święto Niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole 10 listopada 2016r przygotowana pod kierunkiem nauczycieli Anny Buczkowskiej i Waldemara Mazura.Swoją obecnością uroczystość tę zaszczycił Burmistrz M i G Kunów pan Lech Łodej. Swój występ zaprezentowali uczniowie również w dniu 11 listopada 2016r. na obchodach lokalnych w Kościele w Janiku.

wiecej

Święto Pluszowego Misia

Pluszowy miś jest przyjacielem dzieci, ulubioną przytulanką, towarzyszem zabaw. Często pociesza, dodaje otuchy, łagodzi smutki i lęk przed samotnością. W piątek 25 listopada 2016 przedszkolaki i uczniowie klasy II PSP w Janiku świętowały 114 urodziny pluszowego misia. W tym dniu każde dziecko przyniosło swojego ulubionego misia. Uczniowie ze starszych klas przedstawili historię pluszowego misia oraz przeczytali listy od misiów – bohaterów książek i bajek. Honorowym gościem na spotkaniu była p. Ewa Gaj – Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie, która przeczytała książeczkę „O tym jak miś Kuba nauczył się dbać o czystość”. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w rozmowie na temat przeczytanej opowieści, a później w quizach związanych z misiami i niedźwiadkami, gimnastyce „misiowej” oraz innych  zabawach przy muzyce.

więcej

Śniadanie daje moc

więcej

Turniej Tenisa Stołowego

26 listopada 2016r w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Janiku odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kunów. Uczestniczyło w nim 39 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 23 w kat. open.  

Imprezę sportową otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Lech Łodej, Przewodniczący Gminnej Rady Sportu Maciej Dziedzic oraz Dyrektor PSP w Janiku Wiesława Sitarska.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością radni Gminy Kunów oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Ziemi Janickiej " Zgoda". Regulamin zawodów przedstawił Sekretarz Gminnej Rady Sportu, nauczyciel PSP w Janiku Tomasz Banasik.

Celem turnieju było propagowanie aktywności fizycznej, popularyzacja tenisa stołowego, integracja międzypokoleniowa zawodników.

Zawody sędziowali Jolanta Gutwin i Ireneusz Krześniak a w organizacji dużą pomocą wykazał się Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Gimnazjum w Kunowie.

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria szkół podstawowych - dziewczęta.

1.Gabriela Piwnik.

2.Natalia Sieczka.

3.Wiktoria Żak.

Kategoria szkół podstawowych - chłopcy.

1.Mateusz Gębusia.

2.Jakub Żak.

3.Filip Gajda.

Kategoria gimnazjum - dziewczęta.

1.Dorota Serafin.

2.Natalia Kapusta.

3.Alicja Kończak.

Kategoria gimnazjum - chłopcy.

1.Jakub Kostrzewa.

2.Filip Gębusia.

3.Krystian Ruszkawski.

Kategoria open.

1.Piotr Zwoliński.

2.Sławomir Kasprowicz.

3.Damian Listek.

Poziom turnieju był bardzo wysoki i przebiegał w miłej atmosferze. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, pamiątkowe puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe.

więcej

Andrzejki

wiecej

Rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza

2 grudnia 2016r. w PSP w Janiku z inicjatywy nauczyciela języka polskiego pani Jadwigi Jabłońskiej odbyło się spotkanie, na którym podsumowano działania  naszej społeczności szkolnej w 100 rocznicę śmierci pisarza Henryka Sienkiewicza. Uczniowie obejrzeli bogatą prezentację przygotowaną przez nauczyciela historii panią Annę Buczkowską. Noblista "poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń"

Sienkiewicz otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury w 1905 r. W przemówieniu wygłaszanym z tej okazji mówił, że zaszczyt ten jest szczególnie cenny dla syna Polski.

Głoszono ją umarłą, a oto jeden z tysięcznych dowodów, że żyje. Głoszono ją podbitą, a oto nowy dowód, że umie zwyciężać

– powiedział pisarz.

Na zakończenie spotkania uczniowie wysłuchali fragmentów powieści w ,,W pustyni i w puszczy" przygotowanych przez koleżanki i kolegów z klas IV- VI oraz obejrzeli fragment filmu

więcej

Świątecznie

  W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu zadaniach. Ubierali drzewko świąteczne na Rynku w Kunowie, przygotowywali Jasełka bożonarodzeniowe. dekoracje na holu szkolnym i w poszczególnych klasach, włączyli się chętnie do konkursu na pracę przestrzenną. 

     W podniosły nastrój wprowadziły wszystkich spotkania wigilijne z wychowawcami klas, wspólne śpiewanie kolęd oraz życzenia. Następnie cała społeczność szkolna w obecności Dyrektora szkoły, Grona Pedagogicznego oraz Rodziców i Dziadków obejrzała Jasełka z przepiękną dekoracją, strojami adekwatnymi do odgrywanych ról. Magiczny czas w pełni oddają zdjęcia, które można obejrzeć w albumie fotograficznym.

więcej

 

Konkurs powiatowy

10 stycznia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 9 w Denkowie odbył się XII Powiatowy Konkurs Wokalny "Hej kolęda, kolęda". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III a - Natalia Bugajska pod opieką wychowawcy pani Ewy Gołębiowskiej.  Zaśpiewała ona utwór pt. "Maleńka miłość". Spośród 14 uczestników biorących udział w konkursie Natalia zajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesu!  

więcej

 

Turniej Tenisa Stołowego

14 stycznia  2017r.w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Janiku odbył się II Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego. Celem turnieju było propagowanie aktywności fizycznej, popularyzacja tenisa stołowego, integracja środowiskowa.

Imprezę sportową otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Kunów pan Lech Łodej oraz przewodniczący Gminnej Rady Sportu pan Maciej Dziedzic. Regulamin zawodów przedstawił Sekretarz Gminnej Rady Sportu - nauczyciel PSP w Janiku Tomasz Banasik.

Zawody sędziowali Marek Pomykała i Ireneusz Krześniak. Dużym wsparciem  w organizacji i przebiegu turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego z gminy Kunów pani Jolanta Gutwin, pan Norbert Myszkowski, nauczyciele PSP w Janiku pani Jadwiga Jabłońska, pani Anna Buczkowska oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Ziemi Janickiej ,, Zgoda" pani Dorota Pszonak i pan Robert Dębiec.

W turnieju uczestniczyło ponad 50 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 20 w kategorii ,,open”.  

Klasyfikacja końcowa turnieju w kategorii szkół podstawowych:

dziewczęta:

I miejsce – Gabriela Piwnik- PSP Kunów

II miejsce – Wiktoria Żak – PSP Janik

III miejsce – Zuzanna Wojtala – PSP Kunów

chłopcy:

I miejsce – Dominik Piwnik – PSP Kunów

II miejsce – Adam Stachera- PSP Kunów

III miejsce – Jakub Żak – PSP Kunów

W kategorii szkół gimnazjalnych:

dziewczęta:

I miejsce  - Dorota Serafin – Gimnazjum Kunów

II miejsce – Karolina Gałka – Kunów

III miejsce – Natalia Kapusta – Gimnazjum Kunów

 chłopcy:

I miejsce -  Bartosz Masternak – Gimnazjum Ostrowiec

II miejsce – Jakub Kostrzewa –Gimnazjum Kunów

III miejsce- Kacper Grzegorski – Gimnazjum Ostrowiec

W kategorii open:
I miejsce –  Damian Listek

II miejsce-  Sławomir Kasprowicz

III miejsce – Tomasz Banasik

Zawodnicy reprezentowali wysoki poziom umiejętności sportowych, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Kunów pana Lecha Łodeja.

Dostrzegając potrzeby środowiska i duże zainteresowanie tenisem stołowym wśród dzieci i młodzieży  Gminna Rada Sportu postanowiła zorganizować następną imprezę sportową – IX Mistrzostwa Kunowa w Tenisie Stołowym, które odbędą się 11 marca 2017r. w hali sportowej Gimnazjum w Kunowie.

więcej

Dzień Babci i Dziadka

 W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

       Ta wspaniała uroczystość  w naszej szkole odbyła się 20 stycznia 2017r. Na wstępie Dyrektor szkoły Wiesława Sitarska przywitała ciepłymi słowami wszystkich gości i złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. Uroczystość tę zaszczycił swą obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Pan Lech Łodej.  

W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z wychowawcami  przygotowały wspaniały program artystyczny. Dzieci  w formie wierszy i piosenek złożyły Dziadkom  i Babciom życzenia, po czym zaprezentowały tańce: przedszkolaki i grupa "0"  "Kaczuszki"- pod okiem p. Justyny Kwiecień i p. Joanny Muchy , a uczniowie klasy III a poloneza do muzyki z filmu "Pan Tadeusz" przygotowanym pod kierunkiem wychowawcy p. Ewy Gołębiowskiej. 

        Następnie wszystkie dzieci odśpiewały "Sto lat" i obdarowały swoje Ukochane Babcie i Ukochanych Dziadziusiów własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Uroczystość ta przyniosła wszystkim dużo radości.  Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. 

        Na koniec Pani dyrektor zaprosiła gości do wspólnego obejrzenia "Jasełek" w wykonaniu uczniów naszej szkoły.Po części artystycznej zaproszono Babcie i Dziadków  na słodki poczęstunek przy filiżance kawy.

więcej

Zabawa Choinkowa

Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W piątek 20 stycznia 2017r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0 - III oraz przedszkolaki. Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w pięknie udekorowaną salę balową. W przygotowaniu dekoracji uczestniczyli uczniowie i nauczyciele. Uczniowie młodszych klas licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Wróżki, księżniczki, krokodyle, motyle, pszczółki, piraci mieli okazję do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów wszyscy bawili się doskonale. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. W przerwie uczniowie udali się do stołówki na słodki poczęstunek. Zabawa karnawałowa była udana.Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale bardzo zadowoleni. 
         Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. Ferie trwać będą od 30 stycznia do 10 lutego. Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku

więcej

Konkurs Karnawałowy

 Karnawał wkrótce się skończy. Chyba wszystkim najbardziej znane są jego obchody  w Rio de Janerio. Myli się  jednak ten, kto uważa, że Europa jest w tym gorsza! Wszystko zaczęło się prawie 1000 lat temu w Weneckiej Republice. Po okresie postnego adwentu  następował radosny czas tańców i biesiad, a biedota i możni przywdziewali maski,  aby zamazać dzielące ich, na co dzień różnice. Trzeba było sobie folgować, póki można – w końcu za chwilę miał nastąpić kolejny postny okres i oczekiwanie na Wielkanoc. Od tego właśnie pochodzi nazwa karnawał: łacińskie carne to mięso, a vależegnaj. Karnawał w Wenecji do dziś obchodzony jest w huczny sposób, a bogato zdobione maski są jego znakiem rozpoznawczym  i nieodłącznym atrybutem.                                                                                                                          

        Opiekun Szkolnego Koła Origami  pani Justyna Kwiecień zorganizowała Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Maska karnawałowa”, którego celem jest zainteresowanie uczestników wartościami  artystycznymi i estetycznymi formy przestrzennej, jaką jest maska, wzbogacenie wiedzy o tradycjach karnawałowych oraz prezentacja kreatywnej twórczości dziecięcej.                                                                                                                     

Najpiękniejsze prace zostały wyróżnione, a ich autorzy nagrodzeni.

I miejsce ex aequo      Michał Bogdański  - grupa ,, 0”

                                     Mateusz Mikos – kl. VI                                   

II miejsce ex aequo     Kamila Wojtasik – kl. III b

                                     Jakub Rozwadowski – kl. III a                                 

III miejsce ex aequo   Natalia Sadłos   - grupa ,, 0”

                                     Bartosz Pikus – kl. II

Wyróżnienia otrzymali:                                                                                                                  

Martyna Kotulińska –kl. II, Natalia Bugajska – kl. III a, Aleksander Stawiński – kl. III a

Nagrody otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu:                                                          

Nadia Nowak - oddział przedszkolny, Pola Mucha- grupa ,,0”, Joanna Paduch- grupa ,,0”,  Gabriela Hamera- kl. II, Julia Dębowska- kl. II, Anita Rożek – kl. II, Błażej Hamera- kl. II, Bartosz Bęben -kl. II, Michał Marczewski- kl. II, Martyna Kaptur –kl. III a,  Julia Kotulińska -kl. III a, Julia Rynio -kl. III a, Natalia Wasilewska – kl. III a, Hubert Marczewski –kl. III a, Aleksander Suba –kl. III a, Emilia Nowak –kl. III b, Amelia Szczepaniak –kl. III b, Angelika Żak –kl. III b, Anna Sieczka – kl. V, Natalia Sieczka kl. VI, Mateusz Gębusia –kl. VI, Damian Skowron –kl. VI     

więcej

Teatrzyk

W dniu 1 marca 2017r uczniowie PSP w Janiku obejrzeli bardzo ciekawe przedstawienie teatralne ,, Zielona wyspa "w wykonaniu aktorów z Krakowa.

Dzieci wraz z nauczycielami serdecznie dziękują Burmistrzowi MiG Kunów panu Lechowi Łodejowi za możliwość obejrzenia wspaniałej lekcji przyrodniczo- ekologicznej.

Aktorzy przypomnieli zebranym o konieczności dbania o środowisko naturalne. W zabawny sposób z udziałem dziecięcej publiczności dokonali segregacji śmieci. Zadawali zagadki dotyczące zwierząt chronionych.  

     Na pewno przedszkolakom, uczniom klas młodszych i starszych na długo pozostaną w pamięci trafne role aktorskie, dynamiczna akcja, scenografia oraz fantastyczna muzyka.

wiecej

Dzień Żołnieży Wyklętych

To, co przeżyło jedno pokolenie ,

Drugie przeplata w sercu i pamięci;

I tak pochodem idą cienie… cienie…

Aż się następne znów za krew poświęci!

 

Jest jeden czas miłości, jest jeden czas wiary

Dla tych, którzy odeszli, dla tych, co zostają.

Wszystko staje się jednym: żywe i umarłe.

Wszystko splata się w jedną narodową pamięć.

Ona przeszłości i przyszłości sięga

Przez serce żywe, co w sercach nam bije,

Bo wolność to jest tyle, ilu nas poległo

I wolność to jest tyle, ilu nas żyje!

 

        Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych  to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone jest żołnierzom, którzy przelali krew w obronie Ojczyzny.

       Uczniowie naszej szkoły słowem i piosenką oddali hołd bohaterom o niezłomnej postawie patriotycznej, którzy dali świadectwo męstwa i odwagi. 

więcej

Tydzień Kultury Języka

13 marca 2017r. uczniowie naszej szkoły uroczystym apelem zainaugurowali XXV Tydzień Kultury Języka. Celem wszelkich działań jest propagowanie poprawnej polszczyzny, zachęcanie uczniów do doskonalenia języka, czytania wartościowych książek.

        W tym czasie pod opieką nauczyciela języka polskiego pani Jadwigi Jabłońskiej odbyły się  dyktanda, został wyłoniony Mistrz Ortografii. Ponadto dzieci przygotowują się do konkursu pięknego czytania. 

        Mistrzem Ortografii w kategorii klas starszych została uczennica klasy V Marika Zięba, a w kategorii klas III-IV uczennica klasy IV Zuzanna Mucha. 

        Uczniowie biorący udział w konkursie ortograficznym z rąk pani dyrektor otrzymali dyplomy i nagrody.

więcej

Spotkanie Integracyjne

 Dnia 16 marca 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Janiku odbyło się spotkanie integracyjne, które swoją obecnością zaszczycili Burmistrz MiG Kunów pan Lech Łodej oraz zastępca Burmistrza MiG Kunów pani Mariola Grabowiecka. Gościliśmy nauczycieli i rodziców z dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz szkoły podstawowej z Miłkowskiej Karczmy.

     Miłych gości ciepło i serdecznie przywitała dyrektor  szkoły Wiesława Sitarska oraz nauczyciele i dzieci z oddziałów przedszkolnych z Janika,  które zaprezentowały  krótką część artystyczną pod hasłem ,,Wiosna tuż  tuż…” Wesołe piosenki i wierszyki wprawiły wszystkich w dobry nastrój, a wspólne zabawy integracyjne szybko pokonały wszelkie bariery nieśmiałości.                                                                                               

     Następnie goście udali się do szkolnej stołówki na obiad, a po obiedzie zwiedzali sale przedszkola oraz szkołę. Miłą niespodzianką były upominki i słodycze, które dzieci otrzymały z rąk pani dyrektor. To  było pełne sympatii i życzliwości spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

więcej

Rekolekce Wielkopostne

W dniach 20-22 marca odbyły się coroczne rekolekcje wielkopostne w naszej szkole. Na zaproszenie proboszcza parafii Janik ks. Sławomira Kurpińskiego przybył ks. Marian Bolesta, który na co dzień jest Diecezjalnym Duszpasterzem Dzieci i Młodzieży oraz Dyrektorem  Domu Rekolekcyjnego w Radomyślu. 

      Posługując się znakami i symbolami z otaczającego świata wskazywał uczniom na potrzebę uwagi i ostrożności religijnej - znaki drogowe nie ograniczają człowieka, ale służą jego bezpieczeństwu- tak samo znaki religijne chronią od zderzenia ze złem. Indiańskie plemię "Otwarte głowy"  tropiąc Chrystusa na kartach Pisma Świętego szukało jego domu. Zagrożeni zatopieniem otaczających pokus musimy złapać się koła ratunkowego. Elementy pierwszej pomocy dla życia zostały przez rekolekcjonistę połączone z aspektami życia chrześcijańskiego.

       Konkursy i wspólne rozwiązywanie rebusów stwarzały atmosferę apostolskiej jedności. Ufamy, że te spotkania przyniosą owoce i efekty w codziennym życiu, a teoria i wiedza nie miną się z praktyką

więcej

Konkurs Czytelniczy

Dnia 7 kwietnia 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Janiku odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy zorganizowany przez nauczyciela języka polskiego panią Jadwigę Jabłońską. 

Celem konkursu było rozbudzanie motywacji do poznawania literatury, rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształcenie umiejętności odbioru utworu literackiego. 

Na początku uczniowie klas II - VI obejrzeli prezentację multimedialną ,, Warto czytać" przygotowaną przez nauczyciela informatyki panią Annę Buczkowską. Nastepnie uczestnicy konkursu podzieleni na dwie grupy wiekowe II-III i IV-VI przystąpili do współzawodnictwa.

Uczniowie wyraźnie i wyraziście czytali fragmenty swoich ulubionych książek, zachęcali zgromadzonych do przeczytania ich. Komisja konkursowa w składzie Anna Buczkowska, Magdalena Piwnik i uczeń klasy VI  Mateusz Mikos  ocenili uczestników konkursu przyznając następujące miejsca:

- w kategorii klas młodszych

I miejsce Jakub Rozwadowski

II miejsce Nikola Wasilewska

III miejsce Kinga Skrzątek

- w kategorii klas starszych

I miejsce Zuzanna Mucha

II miejsce Maja Stachula

III miejsce Natalia Sieczka

     Na zakończenie konkursu uczniowie wskazywali zalety czytania. Zwycięzcy dostali ciekawe pozycje ksiązkowe, a wyróznieni ozdoby świąteczne.

więcej

Zawody w piłce halowej

W dniu 8 kwietnia 2017 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Ziemi Janickiej "Zgoda" w hali Publicznej Szkoły Podstawowej  w Janiku rozegrane zostały zawody w piłce halowej. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz zgłoszone drużyny ze środowiska lokalnego.

Celem zawodów było propagowanie spędzania wolnego czasu na sportowo a także integracja środowiska .

Zawody otworzył Burmistrz Miasta i Gminy  Kunów pan Lech Łodej i dyrektor szkoły pani Wiesława Sitarska.

Organizacją imprezy sportowej  zajęli się nauczyciel PSP w Janiku Tomasz Banasik,przewodniczący Gminnej Rady Sportu Maciej Dziedzic oraz członkowie Stowarzyszenia Ziemi Janickiej "Zgoda" Robert Dębiec i Wojciech Sadłos.

W kat. szkół podstawowych drużyna z Kunowa pokonała Janik 8 : 2 , natomiast w kat. drużyn środowiskowych kolejność przedstawiała się następująco : 

1.Sparta Janik.

2.Apocalipto.

3.PKS Jędrula.

Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe medale oraz piłki halowe. Fundatorem nagród był Burmistrz MiG Kunów Lech Łodej.

Kapitanowie zwycięskich drużyn przekazali otrzymane piłki na ręce nauczyciela wychowania fizycznego Tomasza Banasika, by służyły do ćwiczeń na drodze do coraz większych sukcesów.

więcej

 

Wiwat maj 3 maj

Dnia 27 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Janiku odbyła  się uroczysta akademia  z okazji

226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski uczniowie klas IIIb, IV,

V i VI pod kierunkiem nauczycieli pani Magdaleny Piwnik i pana Waldemara Mazura przygotowali część artystyczną.

Uzmysłowili  wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: ojczyzna i patriotyzm. Zaprezentowali najważniejsze

wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Chór szkolny odśpiewał pieśni dotyczące

tego święta.

          Na zakończenie uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem pani Ewy Gołębiowskiej zatańczyli Poloneza

Ogińskiego. Miał on  charakter uroczystego pochodu, w którym wyrażała się godność i narodowa duma Polaków.

          Uroczysta  akademia sprawiła, że cała społeczność szkolna oglądała ją z powagą i zaciekawieniem.

więcej

Konkurs Wokalny

17 maja 2017r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Kunowie odbył się Gminny Przegląd Piosenki

Polskiej.

      Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. IIIa  Natalia Bugajska. Pod opieką wychowawczyni

p. Ewy Gołębiowskiej uczennica przygotowała piosenkę pt."Mały odkrywca".

      Piękne wykonanie tej piosenki przez Natalię sprawiło, iż zajęła ona I miejsce w kategorii uczniów klas I-III.

      Życzymy "małej artystce" kolejnych sukcesów wokalnych.

więcej

Dzień Matki

   26 maja 2017r.w PSP  w Janiku obchodzono Dzień Matki. Uczniowie chcieli uczcić to piękne święto w sposób szczególny, dlatego zaprosili do szkoły Burmistrza Miasta i Gminy Kunów pana Lecha Łodeja oraz swoje Mamy.               

     Akademia rozpoczęła się od występu przedszkolaków. Dzieci przygotowane pod okiem pań J. Kwiecień i J. Muchy urzekły zebranych recytacją, śpiewem, a także przepięknym tańcem „z sercami”.

     Starsi uczniowie przygotowali dla swoich Mam pod kierunkiem p. E. Gołębiowskiej inscenizację baśni „Kopciuszek”. Młodzi aktorzy z przejęciem i pełnym profesjonalizmem odegrali swoje role, pokazując swój ogromy talent. Zwieńczeniem uroczystości był odtańczony przez uczniów klas III polonez Ogińskiego. Układ  zachwycił widzów bogactwem figur i dynamiką.

     Spotkanie było wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Wszystkie Mamy zostały obdarowane przez swe pociechy własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Wiersze, piosenki i życzenia płynące prosto z małych serc wyrażały miłość oraz wdzięczność za matczyną troskę.

więcej

Festiwal Sportowy

  W dniach 6 - 12 czerwca 2017r. odbył się w Varnie (Bułgaria) Fourteenth International Workers' Sports Festival  .

Reprezentanci piętnastu krajów (Bułgaria, Izrael, Węgry, Azerbejdżan, Chiny, Kazachstan, Ukraina, Litwa, Kosowo, Macedonia, Rumunia, Rosja, Serbia, Turkmenistan, Mołdawia, Meksyk i Polska) rywalizowali  w 16 konkurencjach sportowych. Łącznie około 2000 zawodników i zawodniczek. Polska reprezentacja w liczbie 46 osób  startowała w dziesięciu dyscyplinach (mini piłka nożna, tenis ziemny, pływanie, darty, tenis stołowy, kręgle, szachy, przeciąganie liny, gra planszowa bergamon  oraz  gra w bule).

Jako reprezentant  kraju i województwa w tenisie stołowym  brał  udział : Tomasz Banasik  (nauczyciel  Publicznej Szkoły Podstawowej w Janiku ),  który to wraz z drużyną tenisistów uplasował się na miejscu 5-6.  W ogólnej klasyfikacji medalowej reprezentacja Polski zajęła 5 miejsce.

więcej

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

więcej

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno- Przedszkolny
    Janik, ul. Szkolna 21
    27-415 Kunów
  • /fax 41 26 11 225

Galeria zdjęć