• Aktualności rok szkolny 2017/2018

        • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

          więcej

          VI Świętokrzyski Zlot Młodych Nauczycieli

          31 sierpnia 2017 roku w Ożarowie odbył się VI Świętokrzyski Zlot Młodych Nauczycieli organizowany pod patronatem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Podczas tej uroczystości gminę Kunów reprezentowały pracownice Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Janiku pani Aleksandra Adamska – nauczycielka języka angielskiego i pani Nina Sałapa – nauczycielka wychowania fizycznego oraz Prezes Zarządu ZNP w Kunowie pan Mieczysław Gałęzia. 

          Nauczyciele Świętokrzyskiego Okręgu ZNP mieli niebywałą okazję spotkać się z honorowym gościem zlotu panem Prezesem ZNP Sławomirem Broniarzem, który podczas swojego wystąpienia odnosił się do reformy szkolnictwa. Wszyscy zebrani uczestniczyli w szkoleniach dotyczących struktury i działania ZNP. Pani dyrektor Anna Buczkowska otrzymała pamiątkową statuetkę dla szkoły oraz zestaw materiałów ZNP do biblioteki szkolnej.

          VI Świętokrzyski Zlot Młodych Nauczycieli był spotkaniem, które zaowocowało integracją środowiska nauczycielskiego
          z terenu naszego województwa.

          Sprzątanie Świata

          15 września uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły uczestniczyły w 24. edycji Akcji Sprzątania Świata. W tym roku przebiegała ona pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce" i miała na celu zmianę postrzegania odpadów, jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału. Ponadto podczas tegorocznej akcji promowano i zapoznawano dzieci z obowiązującymi od 1 lipca
          2017 r. nowymi standardami selektywnej zbiórki.   
           
          W naszej szkole akcja przebiegała dwutorowo: uczniowie sprzątali teren wokół szkoły i miejsc pamięci narodowej, a później wykonywali „Eko-roboty” z surowców wtórnych. Celem działalności plastycznej było uświadomienie dzieciom możliwości wtórnego wykorzystania odpadów,  rozwijanie wyobraźni  i aktywności plastycznej, a także popularyzacja postaw ekologicznych. 
          „Sprzątanie świata” to inicjatywa ekologiczna, która uczy dzieci segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska. 

          więcej

          Narodowe Czytanie

          „Narodowe Czytanie” to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. Publiczne czytanie fragmentów dzieł najwybitniejszych polskich poetów i pisarzy zapoczątkował w 2012 r. prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski. Natomiast prezydent Andrzej Duda zaproponował internetową formę wyboru dzieła. W tym roku Polacy wytypowali dramat Stanisława Wyspiańskiego- „Wesele”. Uczniowie naszej szkoły również chętnie włączyli się do akcji. 13 września 2017 r. przy weselnym stole, zastawionym w bibliotece szkolnej, zasiadła Pani Dyrektor i przedstawiciele wszystkich klas starszych. W nastrojowej XX- wiecznej scenerii uroczyście odczytali fragmenty dramatu. W tym roku był to dość trudny utwór, dlatego nauczycielki Ewelina Żuchowska i Anna Gawron najpierw omówiły genezę powstania, a później wyjaśniły w przystępny dla dzieci sposób problematykę „Wesela”.

          Takie spotkania w szkolnej bibliotece „przy książce” doskonale integrują uczniów i zachęcają do czytelnictwa. A przecież czytanie wzbogaca wyobraźnię, rozwija intelektualnie, zmusza do myślenia i wycisza emocje. Mając na uwadze wszystkie te korzyści – warto codziennie poświęcić trochę czasu lekturze.

          więcej

          Europejski Dzień Języków Obcych

          Społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku obchodziła Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. Uczniowie wykonali plakaty promujące naukę języków. Prace posłużyły do akcji plakatowej, dekoracji oraz gazetki ściennej, a ich autorzy otrzymali oceny celujące
          i bardzo dobre. W szkole odbył się apel, podczas którego przedstawiciele klas od czwartej do siódmej przekazali informacje na temat Europejskiego Dnia Języków oraz podali szereg ciekawostek dotyczących języków oraz ich uczenia się. Następnie publiczność wzięła udział w różnych zabawach językowych. Sprawdzano, na czym polega gra słowna palindromów, czyli wyrażeń brzmiących tak samo czytanych od lewej do prawej i od prawej do lewej. Uczniowie zmagali się z łamańcami językowymi po polsku, angielsku i niemiecku. Wypowiadanie szybko  na głos łamańców językowych jest nie lada wyzwaniem. Mogą one bowiem przysporzyć wiele trudności w wymowie i prowadzić do prawdziwego połamania języka, aczkolwiek dają przy tym moc zabawy i radości.

          Obchody Europejskiego Dnia Języków zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycieli języków obcych – p. Aleksandry Adamskiej i p. Doroty Skóry.

           

          więcej

          Podróżująca Filharmonia

          W dniu 21.09.2017r odbył się w naszej szkole koncert „Podróżującej filharmonii” pt. „Muzyczny spływ Wisły”. Dzieci miały okazję nie tylko wysłuchać pięknego koncertu, ale także czynnie uczestniczyć w improwizacjach ruchowych do dźwięków trąbki, gitary i pianina. Zabawy muzyczno-ruchowe i rytmiczne zaktywizowały uczniów i zachęciły do wspólnych pląsów i tańców.

          Multiinstrumentalista - Pan Marcin Jóźwik doskonale dobrał repertuar do wieku naszych uczniów, a tematem koncertu nawiązał do „patronki”  roku  2017 - rzeki Wisły.

          więcej

          Dzień Chłopaka

          28.09.2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczęta  przygotowały dla swoich kolegów drobne upominki i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Niespodzianką dla wszystkich uczniów było zorganizowane przez Radę Rodziców ognisko. Pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy na świeżym powietrzu doskonale zintegrowały zespoły klasowe. 

               Na zakończenie tego miłego dnia Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę szkolną, na której wszyscy świetnie się bawili.

                    Dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w pomoc w organizacji ogniska

          więcej

          Dzień Sportu

            29 września 2017 r. gościliśmy w naszej szkole wielu znakomitych gości, którzy przyjechali aby poznać drużynę tenisa stołowego STS Zgoda Janik- zespół reprezentujący Gminę Kunów w II lidze Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego.

                Dyrektor szkoły Anna Buczkowska i przewodniczący Gminnej Rady Sportu Maciej Dziedzic powitali zaproszonych gości: Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Jerzego Brożynę, gospodarza spotkania Burmistrza Miasta i Gminy Kunów Lecha Łodeja, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Beka, radnego gminy Kunów Stanisława Pożogę, prezes stowarzyszenia STS Zgoda - Dorotę Pszonak oraz przedstawicieli sponsorów. Po oficjalnej części spotkania tenisiści oraz uczniowie z PSP w Janiku i PSP w Kunowie zademonstrowali umiejętności gry w tenisa stołowego.

               Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie w naszej sali gimnastycznej odbyła się prezentacja zawodników drużyny oraz ekscytujący turniej z zespołem Polonia Białogon, który zakończył się remisem. Musimy się także pochwalić, że pomysłodawcą i kapitanem drużyny jest nauczyciel naszej szkoły Pan Tomasz Banasik.

          więcej

          Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już 13-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i ma na  celu promocję lektury i głośnego czytania.

          Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przyłączyli się do tej akcji. Głośne czytanie tekstów ulubionych autorów przez uczniów i nauczycieli odbyło się w Sali przedszkolnej. To tu przedstawicielki klasy IV a zaprezentowały młodszym koleżankom i kolegom fragmenty ulubionych bajek , zachęcając tym samym najmłodszych członków szkolnej społeczności do sięgania po ulubione teksty. Dzieci słuchały w skupieniu i z uwagą dając się ponieść dziecięcej wyobraźni.

          Spotkanie stało się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi rodzinnych, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa u dzieci.

          więcej

          Wycieczka do Fabryki "Krówki Opatowskiej"

          W dniu 4.10.2017r. dzieci z zerówki oraz uczniowie klas I – IV wraz z wychowawcami odwiedzili Zakład Cukierniczy „Krówka Opatowska”.  Głównym celem wycieczki było poznanie historii Krówki Opatowskiej oraz pracy cukiernika. Dzieci wzięły także udział w warsztatach z technologii produkcji krówki, gdzie własnoręcznie pakowały cukierki w etykiety zaprojektowane dla różnych członków rodziny. Podczas pakowania wszyscy otrzymali też do skosztowania krówki - ciągutki. Potem przyszedł czas na jeszcze jedną niespodziankę - gofry na patyku. Wszystkie atrakcje sprawiły dzieciom  mnóstwo radości. Słodka Kraina Krówek Opatowskich na długo zostanie w ich pamięci, a smak krówek będzie niezapomnianym smakiem dzieciństwa.

          więcej

          Wolontariat

          Wolontariat to misja, którą należy szerzyć wśród dzieci i młodzieży. Aby zaszczepić w naszych uczniach chęć niesienia pomocy potrzebującym zaprosiliśmy do naszej szkoły wolontariuszkę panią Joannę Bartnik. Pani Asia jest przedstawicielką Ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Animals i organizatorką Gminnej Przechowalni Zwierząt w Kunowie.

               Opowiedziała dzieciom o zasadach wolontariatu i adopcji zwierząt. Uczulała na odpowiedzialne traktowanie pupili i odpowiednie zabezpieczenie zwierząt przed zimą. Nasz gość przywiózł ze sobą zdjęcia przybywających w przechowalni psów i kotów, które czekają na adopcję.

                Pani Joanna przyjechała do nas ze swoim przyjacielem- adoptowanym psem Szafirem, który doskonale czuł się wśród dzieci, a i one były zachwycone nietypowym gościem.

          więcej

          Turniej w piłkę nożną o Puchar Rady Miasta

          6 października uczniowie klas I - III wzięli udział w Turnieju piłki nożnej w Puchar Rady Miejskiej w Kunowie , który został zorganizowany w hali Gimnazjum w Kunowie. W uroczystości wzięło udział 7 drużyn. Chłopcy w końcowej rywalizacji ukończyli zawody na IV miejscu. Natomiasat najlepszym zawodnikiem turnieju został uczeń naszej szkoły Maksymilian Banasik, który otrzymał z rąk Burmistrza Lecha Łodeja pamiątkową statuetkę.

          Serdecznie gratulujemy i życzymy chłopcom dalszych sukcesów.

          więcej

          Wielki sukces naszej uczennicy na Mistrzostwach Polski Dzieci w Fitness

          Wielki sukces uczennicy z naszego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Janiku !!

          Zaledwie 10-letnia Natalia Bugajska zdobyła  w Mistrzostwach Polski Dzieci w Fitness w swojej kategorii wiekowej złoto.

          Z tej okazji 9 października został zorganizowany apel dla wszystkich uczniów naszej szkoły, na którym Pani dyrektor pogratulowała Natalii zwycięstwa i życzyła dalszych sukcesów.

          Jesteśmy wielkimi fanami Natalii i serdecznie jej gratulujemy oraz wiemy, że czeka ją wspaniała sportowa przyszłość .

          wiecej

          Akcja profilaktyczna - „Wzorowa szkoła promująca profilaktykę”

                      W dniu 11 października 2017r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Janiku odbyła się akcja profilaktyczna pod hasłem „Wzorowa szkoła promująca profilaktykę”. Akcja została zorganizowana przez dyrektora szkoły Annę Buczkowską oraz pedagoga szkolnego Jolantę Salwę.

          Celem podjętej inicjatywy była profilaktyka uzależnień, podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży na temat konsekwencji wynikających z korzystania z używek.

          W ramach podjętej inicjatywy odbył się apel profilaktyczny dotyczący przeciwdziałania niewłaściwym zachowaniom. Pani pedagog przedstawiła zagrożenia wśród dzieci i młodzieży, ukazując negatywne skutki i  konsekwencje. Apel zakończył się mottem „O zdrowie dbamy, bo jedno życie mamy”.

          Przygotowano również  gazetkę tematyczną dotyczącą profilaktyki palenia tytoniu oraz innych używek. Uczniowie wszystkich klas otrzymali gadżety – symboliczne bransoletki promujące profilaktykę - na znak  przyłączenia się do akcji.

          więcej

           

          Dzień Nauczyciela

          W piątek, 13 października, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Janiku odbyły się uroczystości szkolne z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to doskonała okazja, by podziękować nauczycielom za ich pracę i wychowanie, a wszystkim pracownikom administracji i obsługi za wszystkie starania, by przedszkolaki oraz uczniowie mieli jak najlepsze warunki do zabawy i nauki.
          W odświętnych strojach i uroczystej scenerii uczniowie klas II i III w zabawny  sposób przedstawili  problemy, z którymi na co dzień stykają się nauczyciele: wybór programów i podręczników, przygotowanie dokumentacji, wdrożenie innowacji pedagogicznych, opracowanie programów autorskich, dokształcanie, przygotowanie uczniów do sprawdzianów  i egzaminów. Nie zapomnieli też o podziękowaniach dla pracowników niepedagogicznych, doceniając ich wkład w prawidłowe funkcjonowanie szkoły. Wszyscy zebrani mogli podziwiać humor i talent aktorski małych wykonawców. Uczniowie klas starszych przygotowali dwa energetyczne tańce do muzyki współczesnej, zachwycając harmonią i poczuciem rytmu. Przedstawienie uświetniła swoim występem uczennica klasy IVa, Natalia Bugajska, Mistrzyni Polski Dzieci w Fitness. Wręczając kwiaty uczniowie życzyli nauczycielom zdrowia, pomyślności i wytrwałości w pracy.

          więcej

          Międzynarodowy Dzień Noszenia Garnituru

          Historia garnituru sięga wczesnych lat XX wieku, jednak dopiero w dwudziestoleciu międzywojennym został on uznany za formalny ubiór męski. Dobry garnitur można rozpoznać po kroju, tkaninie i kolorze. Te z najwyższej półki niejednokrotnie kosztują majątek.

          Do tegorocznych obchodów tego święta postanowili dołączyć uczniowie klasy IVa, którzy nie mają jeszcze takiego stroju w swoich szafach albo nie chcieli się aż tak upodabniać do dorosłych, toteż 13 października chłopcy założyli tylko jeden odświętny element: marynarkę, koszulę albo muchę, zaś dziewczynki sukienki, białe bluzki i  spódniczki w ten sposób podkreślając szkolny dress code.

          Dzień Przedszkolaka

          Już po raz kolejny dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Janiku obchodziły Dzień Przedszkolaka. Uroczystość miała na celu dostarczenie wychowankom kolejnych okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakom. Od samego rana czekały specjalnie przygotowane na tę okazję niespodzianki. Dzieci mogły m.in. wykazać się talentem kulinarnym dekorując przygotowane przez jedną z mam babeczki. Ciekawą atrakcją okazał się występ Szkolnego Zespołu Tanecznego. Największą radość sprawiły dzieciom tańce i zabawy na Sali Zabaw. Wagę uroczystości podkreśliła obecność Pani Dyrektor Anny Buczkowskiej, która życzyła dzieciom udanej zabawy. Dzięki hojności rodziców ten niezwykły dzień obfitował w słodkości, a ich głównym elementem był wspaniały tort. Dzień Przedszkolaka był wspaniałym i radosnym wydarzeniem dla każdego dziecka.

          więcej

          Wycieczka do Krówki Opatowskiej

          23 października zorganizowaliśmy wycieczkę do Krainy Krówek w Opatowie. Uczniowie klasy IVb, V, VI, VII rozpoczęli  od zwiedzania zakładu produkcyjnego, gdzie dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy na temat produkcji tych słodkości. Okazuje się, że jest to ręczna produkcja, dzięki czemu krówka zachowuje swój niepowtarzalny smak, a wyrób produkowany jest z naturalnych produktów.

          Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiająca historię Krówki Opatowskiej, wzięli także udział w warsztatach w kawiarni „Krówkarenka”, podczas których samodzielnie zawijali i pakowali cukierki do ozdobnych pudełek. Odbyła się również degustacja „krówek” połączona z zakupami. Na koniec uczniowie zostali poczęstowani goframi na patyku oraz ciepłą herbatą. Na pamiątkę pobytu  każdy z uczniów dostał kuferek  własnoręcznie pakowanych krówek

          Słodka Kraina Krówek Opatowskich na długo zostanie w naszej pamięci , a smak krówek będzie niezapomnianym smakiem dzieciństwa, do którego chętnie wracamy.

          wiecej

          Rozgrywki o Puchar Rady Miejskiej w Kunowie kat.klas IV -V

          W dniu 20.10.2017r na boisku " Orlik" w Kunowie odbyły się rozgrywki o Puchar Rady Miejskiej w kat. chłopców klas 4-5. Do zawodów stanęło 5 zespołów, po 2 z Kunowa i Janika oraz jeden z Wymysłowa. Drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku zajęły II i IV miejsce . Nagrody w postaci piłek oraz pamiątkowego pucharu wręczył zawodnikom radny Stanisław Pożoga. Na podkreślenie zasługuje również fakt iż nasz uczeń Krystian Skowron wybrany został najlepszym bramkarzem turnieju i otrzymał statuetkę,

          wiecej

          Ślubowanie klasy I i Przedszkolaków

                W podniosłej i uroczystej atmosferze przebiegało ślubowanie pierwszoklasistów Publicznej Szkoły Podstawowej w  Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Janiku  i dzieci sześcioletnich Publicznego Przedszkola w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Janiku połączone z pasowaniem na ucznia i przedszkolaka.

                Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły mgr Anna Buczkowska, która przywitała gościa honorowego Burmistrza Miasta i Gminy Kunów pana Lecha Łodeja  oraz przybyłych na tę uroczystość rodziców i uczniów.                                 

              Po ciepłych słowach skierowanych do dzieci, głównych bohaterów uroczystości to właśnie one zaprezentowały program słowno- muzyczny przygotowany  pod kierunkiem nauczycieli Justyny Kwiecień, Joanny Mucha i Waldemara Mazura.  Dzieci wykazały się doskonałą znajomością zasad właściwego zachowania oraz wzorowo zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie  i wokalne,  które z dumą podziwiali rodzice i zaproszeni goście.

               Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment, którym było ślubowanie na sztandar szkoły oraz akt pasowania na ucznia i przedszkolaka poprzez dotknięcie przez panią dyrektor ramienia dziecka dużą symboliczną stalówką.                                                                                           

                   Do społeczności uczniowskiej zostali przyjęci uczniowie: Magda Bednarska, Michał Bogdański, Patryk Koper, Olaf Kosmala, Pola Mucha, Lena Nachyła, Joanna Paduch, Natalia Sadłos, Piotr Wójcik - Żak.       

          Powodem do dumy i radości był moment, w którym Burmistrz Miasta i Gminy Kunów pan Lech Łodej, pogratulował dzieciom znakomitego występu oraz życzył by z radością i satysfakcją zdobywały wiedzę i odnosiły sukcesy. Następnie wspólnie z panią dyrektor Anną Buczkowską wręczyli dzieciom dyplomy oraz upominki. Miłą niespodzianką dla wszystkich była wspólna fotografia i słodki poczęstunek, na który uczestników uroczystości zaprosili rodzice sześciolatków oraz uczniów klasy I.

              Życzymy wszystkim sześciolatkom i pierwszoklasistom, by każdy dzień w przedszkolu i szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

          wiecej

          Warsztaty profilaktyczne dla uczniów - „Edukacja medialna – Sieć uważaj, by nie okazała się sidłami”.

          Dzięki inicjatywie pedagoga szkolnego Jolanty Salwy  i pozyskanym środkom finansowym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemom Alkoholowym w Kunowie wśród uczniów klas IV – VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne  na temat „Edukacja medialna – Sieć uważaj, by nie okazała się sidłami”. Spotkanie poprowadziła psycholog Magdalena Topól - ­­­pracownik  firmy „Nowe Horyzonty” z Wrocławia.

          Uczniowie zapoznali się z informacjami, jak uniknąć uzależnienia od nowoczesnych technologii, jak  bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu. Celem warsztatów było dostarczenie młodym osobom wiedzy na temat zagrożeń płynących z użytkowania Internetu, kształtowanie postaw sprzyjających podejmowaniu racjonalnych decyzji, zrozumienie różnic  między światem wirtualnym a realnym. Prowadząca promowała alternatywne formy spędzania czasu wolnego. Omówiła jednocześnie ograniczenia prawne wynikające z korzystania z sieci. 

          Program warsztatów dostosowany był do każdej grupy odbiorców, zarówno  uczniów młodszych, jak i starszych. Wzbogacony był o różnorodne formy pracy. Efektem zajęć było wypracowanie zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci, innych urządzeń mobilnych oraz adekwatnego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Dla uczniów była to doskonała lekcja profilaktyki i chwila refleksji nad swoim postępowaniem.

          Dyrektor, pedagog oraz nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku składają serdeczne podziękowania Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kunowie za przekazanie środków finansowych na realizację warsztatów i bardzo dobrą współpracę.

          wiecej

          Kolejny sukcej naszej uczennicy na prestiżowych zawodach fitness dzieci

          Na prestiżowych zawodach 39 edycji Grand Prix Pepa po raz kolejny rozgrywano zawody w fitness dzieci.  W Opawie w tych zawodach wzięła udział 10-letnia uczennica z naszej szkoły Natalia Bugajska . Tym razem Natalia, aktualna mistrzyni Polski uplasowała się na drugiej pozycji.

          To niesamowity sukces. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          więcej

          Konkurs na "Najpiękniejszy Rózniec"

          Październik jest miesiącem modlitw z Różańcem. Dlatego został ogłoszony w naszej szkole konkurs na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Uczestnicy konkursu do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka.

          Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 8 listopada  w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

          Wystawa prac konkursowych została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

          więcej

          11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

          więcej

          Rozstrzygnięcie Gmionnego Konkursu Plastycznego "Jesienny Liść" 

          więcej

          Fizyka dla smyka

          Wszystkie dzieci naszej szkoły wzięły udział w naukowym pokazie pt. "Fizyka dla Smyka" zorganizowanym na terenie placówki. W czasie tego spotkania przeprowadzono kilkanaście eksperymentów fizycznych z zastosowaniem unikalnych i oryginalnych zestawów edukacyjnych.

          Pokazy okazały się świetną zabawą oraz niesamowitą przygodą dla jej uczestników.
          W przystępny sposób odpowiadały na pytania dotyczące życia codziennego i zjawisk wokół nas. Mamy nadzieję, że te niecodzienne eksperymenty zapiszą się na stałe w kalendarzu imprez naszej szkoły i przyczynią się do rozwoju zainteresowań naukami przyrodniczymi.

          wiecej

          Akcaja Pierwszaki 2017/2018

          Świetna zabawa zgromadziła w dniu 16.11.2017r. w kinie ,, Etiuda” uczniów klas pierwszych Powiatu Ostrowieckiego, w tym także  pierwszoklasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Janiku .Gdy na scenie pojawili się Profesor Bomba (Wojciech Stachurski) i jego przyjaciel Jeż Edek- maskotka ,,Echa Dnia”, ręce wszystkich pierwszaków wzniosły się w górę, by razem klaskać w rytm śpiewanych przez pana  Wojtka i Jeża Edka piosenek.
          Na początku okazało się, że Jeż Edek nie ma zamiaru zdrowo się odżywiać, a do szkoły  na drugie śniadanie zabrał ogromnego cukierka. Profesor Bomba odebrał go Edkowi, a Jeż zrozumiał, że warto jeść tylko to co zdrowe i pożywne. Humorystyczna scenka wprawiła pierwszaków w doskonały nastrój. Następnie w rolę aktorów wcielili się pracownicy ostrowieckiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, którzy przeczytali bajkę o Trzmielu Okruszku i Pszczółce Kruszynce. Bohaterowie bajki  notorycznie napotykali w swoim mieście Krusikowie różnorakie problemy. Dzieci dowiedziały się, jak właściwie  postępować, żeby uniknąć kłopotów. Kolejnymi gośćmi  na scenie byli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Ostrowcu Św.. Każdy strażak zaprezentował inny strój - był strażak w ubraniu żaroodpornym i strażak w mundurze bojowym. Przypomnieli oni dzieciom jak należy się zachować w razie niebezpieczeństwa, na przykład pożaru. Nie zawiedli także policjanci Komendy  Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., którzy mówili  o bezpieczeństwie na drodze,  i objaśniali jak odczytywać znaki dawane przez policjanta kierującego ruchem.

          Na koniec na scenie pojawili się reprezentanci wszystkich szkół, którzy wzięli udział w małym egzaminie wiedzy poprowadzonej przez przedstawicieli KRUS, policji i straży pożarnej. Dzieciaki zdały go celująco.

          wiecej

          Szkolenie Młodych Nauczycieli

          17 listopada 2017 roku w Kielcach, Pani Nina Sałapa I Aleksandra Adamska wzięły udział w szkoleniu młodych nauczycieli  członków Związku Nauczycielstwa Polskiego Okręgu Świętokrzyskiego w ramach Akademii Młodego Związkowca 2017. Tematyka szkolenia było:

          - poznajemy siebie - zajęcia warsztatowe

          - różnorodne osobowości - jedno przedsięwzięcie - zajęcia warsztatowe

          - działania Związku Nauczycielstwa Polskiego wobec zmian w ustawie Karta Nauczyciela

          Organizatorami były:

          Renata Kołtunowicz - Kaczor

          Judyta Zwolińska

           więcej

          Kibicujemy - Mecz KSZO OSTROWIEC ŚW

          21 listopada 2017 roku nasi uczniowie  kibicowali zawodniczkom  KSZO OSTROWIEC w meczu z DĄBROWĄ GÓRNICZĄ.

          Celem wycieczki było:

           - podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych,

           - wzbudzenie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży,

           - propagowanie „zdrowej" rywalizacji, właściwego zachowania się na obiektach sportowych i kulturalnego dopingowania,

           - propagowanie zdrowego stylu życia , a także wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu, 

           - integracja grupy.

          Wyjazd na siatkarskie  spotkanie zorganizowała nauczyciel wychowania fizycznego pani Nina Sałapa.

          Wszyscy oglądali z wielkim zaciekawieniem rozgrzewkę zawodników oraz  emocjonujące spotkanie, kibicując naszym „gwiazdom „siatkówki.

          Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy.

          Ten wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom miłych i niezapomnianych wrażeń.

          więcej

          Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego

          „Chrońmy nasze środowisko” – szkolny konkurs plastyczny.

           

           W październiku 2017 roku odbył się szkolny konkurs plastyczny pod hasłem: „Chrońmy nasze środowisko”. Celem konkursu było rozwijanie talentów plastycznych i artystycznych uczniów oraz promowanie zachowań ekologicznych takich jak :

          • segregacja śmieci i odpadów
          • wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii
          • niezanieczyszczanie  środowiska naturalnego śmieciami, chemikaliami i spalinami
          • traktowanie śmieci  jako surowce
          • sprzątanie i segregowanie śmieci  w każdej życiowej sytuacji.

          Wspomniany konkurs plastyczny przeznaczony była dla klas starszych : IV a i IV b, V, VI i VII. Wszyscy uczniowie wzięli w nim aktywny udział.  Do nauczyciela plastyki wpłynęły bardzo ciekawe i przemyślane tematycznie prace. Dominująca techniką plastyczną okazał się kolaż i rysunek. Powołane JURRY w składzie: dyrektor szkoły – p. Anna Buczkowska, nauczycielka plastyki – p. Anna Łukawska – Wielguszewska, opiekunka Samorządu Uczniowskiego – p. Ewelina Żuchowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Julia Misztal, Mateusz Mikos, Gajda Filip ustalili następujący werdykt:

          I miejsce: Oskar Serafin  kl. IV a i Miłosz Zygadlewicz kl.  IV b

          II miejsce: Nikola Mucha kl. V i Krystian Skowron kl. IV a

          III miejsce: Żuchowska Amelia kl. IV b i Natalia Bugajska kl. IV a

          Wyróżnienia:

          1. Wiktoria Giez kl. V
          2. Natalia Buczkowska kl. VII
          3. Natalia Sieczka kl. VII
          4. Jakub Król kl. IV b
          5. Aleksander Suba kl. IV a
          6. Jakub Rozwadowski kl. IV a
          7. Jan Krzemiński kl. IV a
          8. Nikola Wasilewska kl. IV a
          9. Marzena  Gębusia kl. V

          Konkurs został podsumowany na szkolnym apelu w dniu 29.11. 2017 roku, na którym uroczyście ogłoszono wyniki.  Wykonano także ciekawą wystawę prac konkursowych w celu promocji uczniów uzdolnionych artystycznie. Dyrekcja szkoły dla wszystkich wyróżnionych,  laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca ufundowała ciekawe nagrody rzeczowe, na które się składały maskotki
           i świąteczne worki na prezenty. Pani Anna Łukawska – Wielguszewska nagrodziła artystyczną pracę uczniów ocenami celującymi i bardzo dobrymi z plastyki.

          wiecej

          Andrzejki

           

          W KRAINIE WRÓŻB

          29.11.2017 r. w wigilię św. Andrzeja uczniowie klas I-III z wychowawczyniami:  p. Justyną Kwiecień, p. Marzeną Wojtas i p. Beatą Subą wybrali się do „Krainy Wróżb”, aby poznać ludowe zwyczaje, tradycje  i obrzędy katarzynkowe oraz andrzejkowe. W andrzejkowy nastrój wróżb i wesołej zabawy wprowadził wszystkich wiersz J.D. Gellner ,,Wieczór andrzejkowy”. By życzenia i wróżby się spełniły dzieci wrzucały grosik do naczynia z wodą.  Największą atrakcją były wesołe i żartobliwe wróżby: ustawianie butów, przekuwanie serc z imionami, losowanie z kapelusza karteczek z nazwami zawodów, wróżenie z kolorów, rzucanie kostkami, wróżba z  talerzykami.  Dzieci śmiechem  i głośnymi okrzykami radości reagowały na wydarzenia mające się ziścić    w przyszłości. Kolejną niespodzianką były wspólne zabawy integracyjne, pląsy i tańce przy muzyce disco. Uwieńczeniem pełnego radości, świetnej zabawy i niezapomnianych wrażeń dnia był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzieci wracały do domu w doskonałych humorach. 

          Andrzejki klasy I-III

          Andrzejki przedszkole

          Andrzejki klasy IV- VII

          Duży sukces Mateusza Kaptura

          Duży sukces Mateusza Kaptura ucznia klasy 6.

          W rozgrywkach Pierwszej Rundy Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego w Bilczy Mateusz zajął bardzo wysokie  3 miejsce. Dalsze miejsca zajęli Jan Krzemiński z klasy 4a- 9 m-ce i Kamil Gronkowski z klasy 6 -  17 m-ce.

          Turniej był na bardzo wysokim poziomie. Łącznie w czterech grupach wiekowych wzięło w nim udział 174 zawodników i zawodniczek z całego Województwa Świętokrzyskiego.

          więcej

          Dzień Tabliczki Mnożenia

          Świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie wysłuchali interesującej bajki o bocianie, który nie znał tabliczki mnożenia i nie mógł się doliczyć żabek w kałużach oraz fragmentów wiersza W. Chotomskiej "Uliczka Tabliczki Mnożenia". W uszy wpadały również fajne rymowanki, które na pewno są ogromną pomocą przy zapamiętywaniu działań tabliczki mnożenia. Krótki występ przygotowany przez uczniów klasy VI i VII pod kierunkiem p. M. Ulik i p. E. Wesołowskiej zakończył się dzieleniem tabliczki... czekolady (i jej smakowaniem).

          więcej

          Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

          5 grudnia z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to święto, które mam na celu wyrażenie uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie. Jest też doskonałą okazją, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym.  

                Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował wzruszający apel, podczas którego przypomniano społeczności szkolnej status prawny, misję i ideę wolontariatu. Uczniowie obejrzeli także udostępniony prze Centrum Wolontariatu film „Historia dobroczynności” i wysłuchali piosenki „O pomaganiu ludziom” w wykonaniu Małej Orkiestry Dni Naszych.

                 W naszej szkole wszyscy uczniowie chętnie niosą pomoc i angażują się we wszelkie akcje charytatywne. Ostatnio zbieraliśmy karmę dla zwierząt ze schroniska „Podaj łapę”.

          więcej

          Mikołajki w Szkole i Przedszkolu

          6 grudnia odwiedził nasza szkołę wyjątkowy gość – Święty Mikołaj. Wszyscy uczniowie  bardzo przeżywali  to spotkanie. Z niecierpliwieniem i niepewnością czekali , czy odwiedzi ich klasę. Hojny Mikołaj miał jednak prezenty dla wszystkich. W podziękowaniu za upominki dzieci recytowały wiersze i śpiewały wesołe piosenki.

          Uczniowie solidaryzowali się ze Świętym, nosząc w ten dzień czerwone czapeczki.

          więcej

           

          Wizyta w Radiu Ostrowiec

          więcej

          Alarm Pożarowy w Przedszkolu

          7 grudnia w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Janiku odbyła się próbna ewakuacja. Przy tej okazji dzieci z przedszkola zapoznały się z pracą strażaków, mogły z bliska oglądnąć wóz strażacki i przymierzyć hełm.

          więcej

          Dekorowanie Choinki na Kunowskim Rynku

          13 grudnia, dzieci z naszej szkoły dekorowały świąteczne drzewko ustawione na kunowskim Rynku. Dekoracje wykonane własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli, wspaniale prezentują się na zielonym drzewku i wprowadzają nas w magiczny czas Świąt.

          więcej

          Turniej Piłki Ręcznej w Kunowie

          W dniu 13 grudnia w środę odbył się Turniej Piłki Ręcznej zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy działający przy Szkole Podstawowej w Kunowie. Drużyna dziewcząt ZSP w Janiku składająca się  z uczennic    klas 5-6-7 zajęła wysokie II miejsce, a najlepszą zawodniczką zespołu została Natalia Buczkowska.
          Drużyna otrzymała z rąk Burmistrza MiG Kunów pamiątkowy puchar, zaś Natalia wyróżnienie w postaci statuetki.Gratulacje za udany występ!

          więcej

          Szkolny Klub Wolontariatu w Schronisku dla zwierząt

          więcej

          Świąteczny Szkolny Konkurs Taneczny

          19 grudnia 2017 r. odbył się w naszej szkole Świąteczny Konkurs Tańca skierowany do uczennic kl. IV a,  IV b i V. Od początku grudnia pod kierunkiem nauczyciela – p. Anny Łukawskiej –Wielguszewskiej dziewczęta układały z wcześniej poznanych kroków i figur tanecznych układy choreograficzne do muzyki kolęd i świątecznych przebojów związanych z Bożym Narodzeniem. Uczestniczki konkursu opracowały nie tylko choreografię, ale i stroje do prezentacji konkursowych.

          Klasyfikacja przedstawia się następująco:

          I miejsce: duet - Julia  Rynio kl. IV a i Wiktoria Giez kl .V

          oraz trio w składzie: Amelia  Żuchowska kl. IV b, Angelika Żak kl.  IV b ,

                                               Martyna Koper kl. IV b

          II miejsce: trio - Aleksandra Sieczka kl. IV a, Julia Kotulińska kl. IV b,

                                            Kinga Skrzątek kl. IV a.

          Dziewczęta otrzymały nagrody, które ufundowała organizatorka konkursu

          więcej

          Jasełka

          Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 21 grudnia 2017r., przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszony gość Burmistrz Lech Łodej, 

          Po występie głos zabrała pani Dyrektor i Burmistrz Miasta i Gminy Kunów którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia i symbolicznie cała społeczność szkolna połamała się opłatkiem.

          więcej

           

          Internet szerokopasmowy w naszej szkole

          ,,Szkoła nie jest przystankiem. Jest drogą, która otwiera się

          na coraz  to nowe horyzonty”

                     Słowa wypowiedziane przez francuskiego pedagoga żyjącego na przełomie XIX i XX wieku, który tworzył szkołę nowoczesną  trafnie stały się mottem uroczystości- uruchomienie pilotażu sieci NEXERA w Publicznej Szkole Podstawowej w Janiku jako pierwszej szkoły w województwie świętokrzyskim.

          Dzień ten zapisze się na trwale na kartach historii szkoły.  Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janiku pani Anna Buczkowska powitała dostojnych  gości. W uroczystości udział wzięli: pani Sylwia Kula - przedstawiciel Posła na Sejm RP pana Andrzeja Kryja, Senator RP pan Jarosława Rusiecki, pani Agata Binkowska  - członek zarządu Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, pani Ewelina Gładki –przedstawiciel biura społeczeństwa informacyjnego w Kielcach, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty pan Tomasz Pleban, Starosta powiatu starachowickiego pani Danuta Krępa, Przewodniczący rady powiatu pan Jerzy Brożyna, Dyrektor szkoły w Godowie pani Wanda Ciepielewska, Burmistrz Miasta i Gminy Kunów pan Lech Łodej, Przewodniczący rady miasta w Kunowie pan Szymon Pająk, Proboszcz parafii Janik ksiądz Sławomir Kurpiński, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec pan Adam Podsiadło, radny gminy Kunów pan Cezary Szwajda, Dyrektorzy placówek oświatowych gminy Kunów, członek zarządu NEXERA Holding Sp. z o.o pan Paweł Biarda, przedstawiciele Nokii, którzy są generalnymi wykonawcami odpowiedzialnymi za projekt i budowę sieci oraz WASCO S.A, która realizuje prace budowlane, Sołtys Janika pan Adam Pszonak, informatyk gminy Kunów pan Daniel Ożdżyński, przedstawiciele mediów lokalnych i regionalnych.

                     W sali komputerowej nastąpiło uroczyste poświęcenie infrastruktury oraz przecięcie wstęgi. Gospodarz uroczystości Burmistrz MiG Kunów pan Lech Łodej skierował do zebranych słowa podziękowań za realizację projektu, podkreślił, że to wyróżnienie dla szkoły w Janiku  oraz zaszczyt i duma dla gminy Kunów.

          wiecej

          26 Finał WOŚP

          14 stycznia 2018 r.w kunowskim sztabie fundacji, który jakco roku mieścił się w budynku Biblioteki w Kunowie, pojawiło się 48wolontariuszy,m.in. przedstawiciele poszczególnych klas z naszej szkoły, którzy pragnęli wesprzeć akcję i od rana aktywnie włączyli się w zbieranie środków na wsparcie potrzebujących.Wolontariuszami WOŚP byli: Natalia Buczkowska, Mateusz Mikos,Julia Misztal, Zuzanna Mucha, Aleksander Suba.

          W ostatnim czasie w Polsce rośnie liczba urodzeń. To oczywiście cieszy, ale uwypukla jednocześnie problem coraz częściej zdarzających się przypadków, kiedy na świat przychodzą dzieci, głównie wcześniaki, które od pierwszych chwil życia wymagają intensywnej opieki medycznej. Toteż tegoroczny finał WOŚP skoncentrował się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci.

          Coroczna akcja WOŚP jest okazją do kształtowania wśród uczniów wrażliwości i chęci bezinteresownego czynienia dobra, dlatego cieszymy się, że i w tym roku społeczność naszej szkoły pokazała, że wspólnie działając, można się dobrze bawić i pomagać innym.

          więcej

          Naucz sie pomagać - pierwsz pomoc

              „Naucz się pomagać” – pod takim hasłem przebiegało spotkanie uczniów klas IV-VII ZSP w Janiku z pracownikiem ZR PCK w Ostrowcu Świętokrzyskim p. Aleksandrą Guzik. Pierwsza pomoc to proste, natychmiastowe czynności podejmowane przez pierwszych świadków zdarzenia w celu ratowania osoby w stanie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia wykonane przed przybyciem kwalifikowanej pierwszej pomocy. P. Ola opowiedziała jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia, zwróciła uwagę, że szybka i właściwa pomoc może uratować życie. Uczyła jak pomóc koleżance, która nagle straciła przytomność i jak rozpoznać omdlenie, w jaki sposób postępować w przypadku zadławienia i ataku epilepsji. Uczniowie praktycznie przećwiczyli również ułożenie poszkodowanego oddychającego w pozycji bezpiecznej (bocznej – ustalonej) oraz przypomnieli jak wzywać pomoc za pomocą numerów alarmowych. Po takiej praktycznej lekcji uczniowie na pewno będą pamiętać, że szybkie podjęcie działań związanych z pierwszą pomocą znacznie zwiększa szansę na uratowanie życia i zdrowia poszkodowanego!     

          więcej

          Drugi Turniej Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego

          W dniu 19.01.2018r w Bilczy odbył się Drugi Turniej Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego .

          Tym razem najlepszym zawodnikiem z naszej szkoły okazał się Jan Krzemiński z kl. 4 zajmując 7 m-ce, dalsze pozycje zajęli Mateusz Kaptur i Gronkowski Kamil uczniowie kl. 6. Udanym debiutem zakończył się także występ uczennicy kl. 4 Martyny Kaptur , która zwyciężyła jeden pojedynek i zdobyła pierwsze punkty w lidze.

          Należy zaznaczyć , że w zawodach wzięło łącznie w 4 kat. wiekowych udział 200 zawodników i zawodniczek z całego woj. świętokrzyskiego a turniej stał na bardzo wysokim poziomie!

          więcej

          III Ostrowiecka Gala Sportu

          Wielu wspaniałych zawodników zostało wyróżnionych 20 stycznia na III Ostrowieckiej Gali Sportu,a wśród nich w kategorii odkrycie znalazła się uczennica z naszej szkoły - Natalia Bugajska.
          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!!

          więcej

          Dzień Babci i Dziadka

          więcej

          Bal Karnawałowy

           

          Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie z naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w poniedziałek 22 stycznia.

          W szkole zaroiło się od Spidermanów, policjantów, strażaków, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów. Były wróżki, księżniczki, smoki, tygrysy, krokodyle, motyle, biedronki oraz różne inne stwory. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom, rodzicom i dziadkom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych.

          więcej

          Mistrzostwa Gminy Kunów w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

          W środę 24.01 2018r w Hali Sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku odbyły się Mistrzostwa Gminy Kunów w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Nasza drużyna : Kaptur Mateusz-Gronkowski Kamil zajęła I miejsce, zaś drużyna: Krzemiński Jan-Sadłos Sebastian zajęła III miejsce. Drugie miejsce przypadło zawodnikom z Kunowa. W kat. dziewcząt pierwsze były dziewczęta z Kunowa, drugie zaś z Janika: Żak Wiktoria,Gębusia Marzena. Pierwsze dwa zespoły z dziewcząt i chłopców będą reprezentować Gminę Kunów na Mistrzostwach Powiatu Ostrowieckiego w Szewnie.

          więcej

          Przedstawienie teatralne

          29 stycznia odwiedziło nas Studio Artystyczne "Arena" z przedstawieniem pt.: "Najlepszy rachunek = dobro + szacunek". Poznaliśmy Stasia, który nie znał zasad dobrego wychowania, ale na szczęście zrozumiał, że każdy żart ma swoje granice i że nikomu nie wolno sprawiać przykrości. 

          więcej

          Spotkanie z policjantem

          Dbając o bezpieczeństwo dzieci w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w dniu 30.01.2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z udziałem przedstawiciela Policji Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych. Dzielnicowy  mł. asp. Kamil Żuchowski dokładnie omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie otrzymali także wskazówki jak bezpiecznie i odpowiedzialnie  korzystać  z Internetu. Było to pierwsze (i nie ostatnie!) spotkanie w ramach cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny”.  

          więcej

          Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym

          W dniach 30-31.01.2018r w Szewnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Drużyna chłopców z ZSP w Janiku : Mateusz Kaptur, Kamil Gronkowski i Janek Krzemiński wygrała wszystkie swoje pojedynki i zajęła pierwsze miejsce a tym samym wywalczyła awans do półfinałów wojewódzkich, które będą kolejnym krokiem na drodze do mistrzostw województwa. Drużyna dziewcząt :  Wiktoria Żak i Marzena Gębusia zakończyła rozgrywki na fazie grupowej. Życzymy dalszych sukcesów młodym tenisistom!

          więcej

          Noworoczny Turniej w  Tenisa Stołowego

           

          3.02.2018 w sobotę w Hali Sportowej przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Janiku odbyła się trzecia edycja Świątecznego Turnieju Tenisa stołowego. Zawody jak co roku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i zgromadziły w Janiku najlepszych tenisistów z całej Gminy Kunów. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach:

          1. Szkoły podstawowe

          2. Klasy gimnazjalne + klasa 7

          3 .Kat.open.

          Na zawody oprócz dużej liczby zawodników przybyli również zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Lech Łodej, Dyrektor ZSP w Janiku Anna Buczkowska, Prezes Stowarzyszenia ZGODA Janik Dorota Pszonak, członek zarządu stowarzyszenia Robert Dębiec. Zawody przebiegały w miłej atmosferze obserwowane przez sporą grupę kibiców. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

          kat.1 miejsce 1 Mateusz Kaptur, m-ce 2 Kamil Gronkowski, m-ce 3 Jan Krzemiński. 

          kat.2 miejsce 1 Jakub Romański, m-ce 2 Wojciech Stolarczyk, m-ce 3 Karolina Gałka. 

          kat.open 1 m-ce Kacper Grzegorski, m-ce 2 Bartosz Masternak, m-ce 3 Kamil Bąk.

          Całość imprezy przygotowana i poprowadzona została przez nauczyciela ZSP w Janiku Tomasza Banasika i koordynatora do spraw sportu w Gminie Kunów Macieja Dziedzica oraz Norberta Myszkowskiego i Marka Pomykałę nauczycieli z PSP w Kunowie których pomoc wpłynęła na sprawny przebieg zawodów.

          więcej

          Dzień Bezpiecznego Internetu

          więcej

          Spotkanie z Historykiem

          Wraz z rozpoczęciem się 2018 roku rozpoczęły się w naszej szkole obchody jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

          6.02.2018 uczniowie wysłuchali prelekcji doświadczonego pedagoga, historyka Pana Stanisława Pająka. Ciekawostki o okolicznościach odzyskiwania niepodległości przez Polskę, o których mówił nasz gość, zainteresowały wszystkich uczniów. Spotkanie było piękną lekcją historii. Uświadomiliśmy sobie jak wieloma kroplami krwi została okupiona wolność narodowa. Od dziś dla wszystkich naszych „młodych patriotów” data 11listopada 1918r. będzie szczególnie ważna.

          Spotkanie z Panem Stanisławem Pająkiem jest początkiem działań zaplanowanych w naszej szkole w celu uczczenia jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

          Tego dnia odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na "Plakat jubileuszu 100 -tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości". Wszystkie prace były bardzo ciekawe i interesujące, dlatego Pani dyrektor ufundowała dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek i nagrody.

          wiecej

          Konkurs na logo ZSP w Janiku

          6 lutego rozstrzygnięto konkurs na logo Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Janiku.

          1 miejsce zajęła Natalia Sieczka, która otrzymała nagrodę książkową.

          Pozostałe prace zostały wyróżnione i również nagrodzone.

          Nagrody ufundowała Dyrektor Szkoły.

          więcej

          Spotkanie z leśnikiem

          Dnia 7 lutego przybył do naszej szkoły Leśniczy leśnictwa Janik. mgr inż. Michał Wypchło, który poprowadził zajęcia pt „Pomagamy ptakom i zwierzętom przetrwać zimę”.

          Celem zajęć było:

          - Zachęcenie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy
          - Kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody.
          - Wykorzystywanie i tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej.
          - Pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym.
          - Uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

          Pan leśnik opowiadał uczniom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, jelenia) zamieszkujących las.

          Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o leśnych stworzeniach. W każdej chwili  mieli możliwość zadawania pytań panu leśniczemu. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.  W nagrodę szkoła otrzymał kule energetyczne będące pokarmem dla naszych małych przyjaciół.

          Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu Michałowi Wypchło z leśnictwa Janik za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

          więcej

          Rozstrzygnięcie konkursu gminnego

          8 lutego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Gmina Kunów – moje miejsce na ziemi” , którego organizatorem była Młodzieżowa Rada Miejska w Kunowie.


          Celem konkursu jest promocja Gminy Kunów, a także zainteresowanie dzieci i młodzieży  historią gminy, ciekawymi miejscami, zabytkami, tradycją i kulturą, oraz pięknem przyrody ziemi kunowskiej.
           

          W konkursie wzięło udział 21 uczniów z naszej szkoły. Nagrody przyznawane były w dwóch kategoriach wiekowych.
          Kategoria 10-12 lat :
          II miejsce Aleksander Suba
          III miejsce Jakub Król
          Wyróznienie
          Jakub Rozwadowski 
          Kinga Skrzątek

          Kategoria 13-19 lat:
          Wyróznienie :

          Natalia Buczkowska

          Gratulujemy!!!

          wiecej

          Dokarmiamy ptaki zimą

          Zima to trudny czas dla ptaków, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają uczniowie naszej szkoły.

          Uczniowie dbają o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej, mroźnej zimy nie były głodne. W szkolnym ogrodzie mają do dyspozycji kilka karmników. Dokarmiając ptaki, dzieci zbliżają się do nich, pobudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, a także zyskują poczucie, że robią coś dobrego.

           

          Dziękujemy panu leśniczemu Marcinowi Wypchło z Nadleśnictwa Janik za dostarczenie pożywienia dla ptaków.

          więcej

          Występ cyrkowy

          Dnia 9 lutego 2018 r. naszą szkołę odwiedzili artyści  cyrku „Heca”. Zaprezentowali oni zabawny i ciekawy program akrobatyczny, popisy  żonglerki i iluzji. Atrakcją dla dzieci była możliwość wzięcia udziału w prezentowanych numerach. Uczniowie kręcili hula-hop, próbowali jeździć na  jednokołowym rowerze, starali się wykonać akrobatyczne sztuczki. Duży podziw wzbudził mały piesek,  wykonujący polecenia swojego trenera oraz wąż dusiciel. Najodważniejsi  uczniowie  mieli niepowtarzalną okazję wziąć węża na szyję, a pozostali – dotknąć i „pogłaskać” to piękne, egzotyczne zwierzę.

          Występy artystów  bardzo podobały się publiczności,  zapewniły solidną dawkę humoru i rozrywki.

          więcej

          Ferie w naszej szkole

          Koniec I semestru nie oznaczał ciszy na szkolnych korytarzach. W pierwszym tygodniu ferii uczniowie uczestniczyli w różnorodnych formach zajęć. Dzieci rozwijały swoje zainteresowania, nabywały nowych umiejętności, integrowały się w grupach. Oferta zajęć była bogata: odbywały się między innymi zajęcia sportowe, muzyczne, plastyczne, origami, kalambury i wiele innych.
          Połowa ferii spędzona w szkole na pewno nie była nudna!

          więcej

          Projekt profilaktyczny

          „Schodami do…wiedzy!” – projekt profilaktyczny

                      W naszej szkole po feriach rozpoczęliśmy realizację projektu profilaktycznego przygotowanego przez pedagoga szkolnego Jolantę Salwę pt. „Schodami do…wiedzy! Jak żyć we  współczesnej szkole, by nie uciekać w uzależnienia?”.

          Głównym celem projektu jest promowanie aktywnego stylu życia  bez używek oraz organizowanie dla uczniów ciekawych zajęć. Uzależnienia we współczesnym świecie coraz częściej stają się elementem życia młodego człowieka. Jednym z czynników chroniących dzieci przed nałogami jest zagospodarowanie czasu wolnego, pokazanie ciekawych form spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych. Dzięki pozyskanym przez pedagoga szkolnego  środkom finansowym zakupiony został do szkoły sprzęt do zajęć sportowych – kijki Nordic Walking. Uczniowie będą mogli poznać technikę chodzenia, uczestniczyć  w ciekawych zajęciach z zakresu chodzenia z kijkami. Uważamy, że sport to interesująca forma spędzania czasu wolnego, aby uchronić dzieci od uzależnień behawioralnych takich, jak komputer i internet.

           W ramach projektu powstał także pomysł na kącik sportowy z naklejką piłkarza oraz akcję pod hasłem „Czy można się czegoś nauczyć wchodząc po schodach?”. Zakupiono kolorowe naklejki edukacyjne, które na stałe wyeksponowano na schodach szkolnych, co przyczyni się do rozwoju wiedzy uczniów na temat zasad postępowania w życiu, dobrych manier. Kolorowe naklejki uczące zasad zachowania oraz tabliczki mnożenia rozweseliły schody szkolne i z pewnością zaciekawiły uczniów. Jest to interesująca forma nauki poprzez zabawę. Dzięki naklejkom nasi uczniowie codziennie pokonując „schody do wiedzy” przypominają sobie dobre maniery oraz tabliczkę mnożenia. Nie da się ukryć, że uczeń, który kilka razy dziennie  przemierza szkolny korytarz  z pewnością  przyswoi sobie wiedzę „wyklejoną” na schodach.  Główną atrakcją dla uczniów jest także gra w klasy, która zawitała na szkolnym korytarzu. Pozwoli uczniom podczas przerw aktywnie spędzić czas wolny.  Uatrakcyjni  pobyt w szkole, będzie przeciwdziałać osamotnieniu, czy ucieczce w internet i telefon komórkowy.

          Wszystkim uczniom życzymy niezapomnianych wrażeń podczas zabaw.

          W ramach projektu wkrótce na górnym korytarzu pojawi się pozytywny kącik profilaktyki dla uczniów, co będzie ciekawą niespodzianką.

          więcej

          Wizyta Biskupa

          Dnia 2 marca 2018 roku, w naszej szkole, miało miejsce spotkanie z dostojnymi gośćmi, Biskupem Edwardem Frankowskim, Kapelanem ks. Biskupa Krzysztofem Tryka, oraz ks. Sławomirem Kurpińskim - proboszczem naszej parafii. Wizytacja taka ma miejsce co kilka lat ( średnio co 5 lat ), gdzie ks. Biskup przypatruje się życiu duchowemu Parafii, a także pracy katechetycznej na terenie Parafii. 

          Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły Anna Buczkowska. Witając nawiązała do tego, iż wizyta ta jest szczególnie istotna, zwłaszcza dla młodego pokolenia.

          Następnie odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez i uczniów, którzy w montażu słowno - muzycznym udowodnili, że "każdy świętym może być". Spotkanie nie mogło by się odbyć bez miłej i serdecznej rozmowy ks. biskupa z uczniami naszej szkoły. Podziękował on wszystkim nauczycielom i uczniom rozdając pamiątkowe obrazki. Na zakończenie wizyty ks. biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa.

          Następnie odbyło się w miłej atmosferze spotkanie z dyrekcją i nauczycielami.

          Wizyta Ks. Biskupa z pewnością zapisała się w pamięci uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

          więcej

          W Krainie Cukrowej Wróżki

          W ramach realizacji projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem” uczniowie klas I, II i III wzięły udział w zajęciach dydaktycznych pt. „W Białej krainie – ostrożnie z solą i cukrem".

          Celem zajęć było kształtowanie nawyków żywieniowych dotyczących spożywania zdrowych produktów pozbawionych nadmiaru soli i cukru.

          Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej pogadanki wprowadzającej uczniów w tematykę lekcji, po czym  udali się oni w podróż zdrowolotem  z sali lekcyjnej do wyjątkowej krainy. Tajemnicza kraina okazała się być Białą Krainą, a na dzieci czekała Cukrowa Wróżka, która przywitała je serdecznie i zaprosiła do zwiedzania swojego świata. Następnie Cukrowa Wróżka opowiedziała im bajkę o swojej krainie, oraz o tym, że nie wszyscy są w niej szczęśliwi. Uczniowie metodą burzy mózgów podawali własne  pomysły, dlaczego w tak pięknej krainie żyją nieszczęśliwi ludzie. Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną „Różne oblicza cukru”.   Do klasy dzieci wróciły zdrowolotem. Po powrocie rysowały szczęśliwe zakończenie historii o Białej krainie, oraz kolorowały portret Cukrowej Wróżki. Duże zainteresowanie i zaangażowanie dzieci na lekcji  pozwalają mieć nadzieję, że będą oni podejmować prawidłowe decyzje przy wybieraniu żywności.

          więcej

          Kącik Profilaktyki

          Pozytywny kącik profilaktyki

          Już jest….. Pozytywny kącik profilaktyki zawitał dla naszych uczniów na górnym korytarzu. Inicjatorem jego utworzenia była pani pedagog, która pozyskała na ten cel środki finansowe, pisząc projekt profilaktyczny Na tablicy kredowej uczniowie mają możliwość zabawy oraz wpisywania rad i wskazówek profilaktycznych dla swoich kolegów i koleżanek. Każdy tydzień nauki w szkole to inne działania profilaktyczne. Na dobry początek w „kąciku” pojawił się przepis na życie bez nałogów, prawdziwą przyjaźń. Organizując uczniom zadania profilaktyczne na każdy tydzień pani pedagog oraz nauczyciele zachęcają uczniów do dzielenia się na tablicy swoimi pomysłami, przemyśleniami.

          Jest to świetny sposób na zagospodarowanie czasu wolnego uczniom, walkę z uzależnieniami, w tym również z behawioralnymi i doskonały czynnik chroniący młodych ludzi. Kącik został wzbogacony o numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, rady profilakty6czne oraz kolorowy, barwny wystrój.

          Wszystkim dzieciakom życzymy wspaniałych pomysłów, przedniej zabawy.

          więcej

          Tydzień Kultury Języka

          5.03.2018r. w naszej szkole rozpoczął się Tydzień Kultury Języka. Jego motywem przewodnim było hasło: Oracja i czytelnictwo zawsze w modzie. Tydzień Kultury Języka to czas poświęcony pamięci wspaniałych postaci kultury. W tym roku poznawaliśmy sylwetkę wybitnego polskiego i europejskiego poety oraz intelektualisty- Zbigniewa Herberta. Był to czas na spotkanie z jego poezją i mądrością.

          W ramach obchodów TKJ w naszej szkole pogłębialiśmy wśród uczniów wiedzę o języku polskim oraz kulturze i tradycji literackiej naszego kraju. Uczniowie walczyli o tytuł „Mistrza ortografii”- musieli wykazać się znajomością zawiłości ortograficznych w jakie bogaty jest nasz język. Zwycięzcami konkursu okazali się Miłosz Zygadlewicz i Zuzanna Mucha.

          Zwięczeniem obchodów TKJ był konkurs językowy, podczas którego klasowe drużyny rywalizowały ze sobą odpowiadając na pytania dotyczące gramatyki i poprawności językowej – zwyciężyła klasa V.

          więcej

          Powiatowe zawody w piłkę ręczną

          W piątek 16 marca w hali Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej Dzieci. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janiku reprezentowali uczniowie klasy IVa zajmując po wyrównanej walce III miejsce. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Kunowa, drugie z Sarnówka. Uczniowie biorący udział w zawodach otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

          więcej

          Pierwszy Dzień Wiosny

          Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich uczniów.

          21 marca w naszej szkole odbyła się uroczystość  z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. W ramach obchodów powitania wiosny wszyscy uczniowie i przedszkolaki przygotowywali sobie wiosenne kanapki. Na szkolnych korytarzach dominował kolor zielony i żółty.

          Może pogoda w tym dniu nie dopisała ale wszyscy bawili się znakomicie było bardzo kolorowo i wesoło. Mamy nadzieję że wiosna pokaże nam  niebawem swoją słoneczną stronę.

          wiecej

          Wielkanoc Wierszem Pisana

          Dnia 22 marca 2018r. przedszkolaki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Janiku wzięły udział w gminnym konkursie recytatorskim pod hasłem ,, Wielkanoc wierszem pisana" zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Janiku. Do konkursu przystąpiło 5 - cioro dzieci w wieku 3 - 6 lat. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

          wiecej

          Gminny Konkurs "Kartka Wielanocna"

          Zespół Szkolno – Przedszkolny w Janiku był organizatorem Gminnego Konkursu Językowego „Kartka wielkanocna w języku angielskim i niemieckim”.

          Jego celem było popularyzowanie  znajomości języka angielskiego i niemieckiego, doskonalenie umiejętności pisania życzeń w języku angielskim i niemieckim, kultywowanie zwyczaju wysyłania kartek świątecznych oraz zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów.

           

          Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas IV-VII szkół podstawowych z terenu gminy Kunów, którzy wykonali piękne kartki świąteczne.

          Uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się 22 marca 2018 r. Poziom wykonanych prac był bardzo wysoki, dlatego też jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

          Gaja Gola (kl. IV PSP Doły Biskupie), Damian Skowron (kl. VII ZSP Janik), Nikola Wasilewska (kl. IVa ZSP Janik), Zofia Wojtasik ( kl. IV PSP Nietulisko Duże)

          i Jakub Żak (kl. VIIb PSP Kunów) – zajęli miejsce pierwsze;

           

          Natalia Bugajska (kl. IVa ZSP Janik), Zofia Pająk (kl. V PSP Doły Biskupie), Jakub Rozwadowski  (kl. IVa ZSP Janik), Nawojka Wojtasik ( kl. VI PSP Nietulisko Duże) i Marta Ziemba (kl. VIIa PSP Kunów) – uplasowali się na miejscu drugim;

           

          Natalia Sieczka (kl. VII ZSP Janik), Roksana Skrzypiec (kl. VIIa PSP Kunów), Aleksander Suba (kl. IVa ZSP Janik) oraz Amelia Żuchowska (kl. IVb ZSP Janik) – zdobyli miejsce trzecie.

          Na wyróżnienia zasłużyli: Natalia Buczkowska (kl. VII ZSP Janik), Nikola Mucha (kl. V ZSP Janik), Patryk Rynio (kl. VIIb PSP Kunów), Krystian Skowron (kl. IVa ZSP Janik), Marika Zięba (kl. VI ZSP Janik), Angelika Żak (kl. IVb ZSP Janik) i Michał Żeber (kl. VIIa PSP Kunów).  

           

          Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy, które wręczyła pani dyrektor ZSP w Janiku Anna Buczkowska.

          Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali ciekawych informacji na temat Świąt Wielkanocnych w krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Podsumowanie zakończył słodki poczęstunek.

           

          Organizatorki konkursu – p. Aleksandra Adamska i p. Dorota Skóra gratulują wszystkim uczestnikom konkursu oraz dziękują opiekunom, pod kierunkiem których powstały prace.

          więcej

           

          Mistrzostwa Gmiy w Tenisie Stołowym

              22 marca w czwartek w hali Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie odbyły się X Indywidualne Mistrzostwa  Kunowa w Tenisie Stołowym Zawody rozgrywano w kategorii szkół podstawowych klas IV –VI oraz VII  i klas gimnazjalnych. W zawodach tych bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły zajmując czołowe miejsca: w kat. chłopców  I- miejsce Mateusz Kaptur, II- miejsce Jan Krzemiński, III- miejsce Kamil Gronkowski, V- miejsce Sebastian Sadłos. W kat. dziewcząt III- miejsce zajęła Wiktoria Żak, IV- miejsce Marzena Gębusia i V- miejsce Martyna Kaptur. W kat. chłopców klas starszych Mateusz Gębusia zajął IV miejsce.       

          wiecej

          Mistrzostwa Pracowników Oswiaty w Tenisie Stołowym

          Sportowy sukces Tomasza Banasika nauczyciela ZSP w Janiku.

          W dniu 24 marca w sobotę w Kielcach odbyły się VIII Mistrzostwa Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym  w czterech kat. wiekowych kobiet i mężczyzn. Tym razem hala sportowa przy ul. Jagiellońskiej okazała się szczęśliwa dla nauczyciela ZSP w Janiku Tomasza Banasika, który na co dzień jest zawodnikiem drugoligowego zespołu tenisa stołowego STS Zgoda Janik. W swojej drodze do zwycięstwa pokonał pięciu zawodników zajmując pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego na rok 2018. GRATULUJEMY!!!

          wiecej

          Trzecia runda Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego w Bilczy

          Bardzo dobrą formą popisali się tenisiści stołowi ZSP w Janiku w trzeciej rundzie Ligi Szkolnej Tenisa Stołowego w Bilczy. Drużyna w składzie: Martyna Kaptur, Jan Krzemiński, Mateusz Kaptur i Kamil Gronkowski zaprezentowała się bardzo dobrze w tym prestiżowym turnieju skupiającym najlepszych tenisistów z całego województwa świętokrzyskiego. Na szczególne podkreślenie zasługuje wspaniała postawa M. Kaptura który to zwyciężając wszystkie swoje pojedynki zajął pierwsze miejsce zostawiając na dalszych pozycjach wysoko rozstawionych rywali. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce co również jest bardzo dobrym wynikiem biorąc pod uwagę że jest to turniej bardzo licznie obsadzony a łączna liczba zawodników przekracza 200 osób.

          więcej

          Dzień otwarty w Przedszkolu

          Dnia 10.IV. w ZSP w Janiku odbył się Dzień" Otwartych Drzwi" na który przybyły dzieci wraz z rodzicami. Dzieci zwiedziły sale przedszkolne, bibliotekę, salę zabaw, chętnie bawiły się też z rówieśnikami .

          więcej

          Półfinał wojewódzki w drużynowym tenisie stołowym

           Półfinał Wojewódzki w Drużynowym Tenisie Stołowym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku. We wtorek 10.04.2018r w hali sportowej ZSP w Janiku odbyły się zawody rangi wojewódzkiej w drużynowym tenisie stołowym uczniów rocznika 2005 i młodszych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Mateusz Kaptur, Kamil Gronkowski i Jan Krzemiński. Do współzawodnictwa stanęło 4 zespoły dziewcząt i 5 zespołów chłopców. Rozgrywki przeprowadzono systemem "każdy z każdym" a w wyniku rywalizacji wyłoniono następującą kolejność drużyn : w kat. dziewcząt 1-miejcce SP Porzecze, 2-miejsce SP Godów, 3-miejsce PSP Kunów, 4-miejsce SP Nowy Skoszyn. W kat. chłopców 1-miejsce SP Porzecze, 2-miejsce SP Janik, 3-miejsce SP NR 9 Skarżysko Kamienna, 4-miejsce SP Godów, 5-miejsce SP Nowy Skoszyn. Drużyny które zajęły pierwsze miejsca awansowały do finałów województwa. Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze, wszystkie zespoły skorzystały ze słodkiego poczęstunku oraz otrzymały pamiątkowe statuetki, dyplomy i medale które zostały wręczone przez dr ZSP w Janiku Annę Buczkowską oraz Burmistrza MiG Kunów Lecha Łodeja. Nad prawidłowym przeprowadzeniem zawodów czuwali przedstawiciele SZS Małgorzata Duda i Wiesław Kepel, sędzią głównym był Ireneusz Krześniak zaś za przygotowanie i organizację zawodów odpowiedzialny był nauczyciel wych.fizycznego ZSP w Janiku Tomasz Banasik.

          wiecej

          X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

          Dnia 11 kwietnia 2018r. uczniowie klas I - III wzięli udział w organizowanym corocznie przez Publiczną Szkołę

          Podstawową w Kunowie, jubileuszowym, X Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim  pod hasłem: "Uśmiechnij się!"

           

           

          Jest nam niezmiernie miło pochwalić się sukcesami naszych małych artystów. I tak:

          - I miejsce w kategorii klas I zajęła Pola Mucha, recytując wiersz J. Brzechwy pt. "Kaczka Dziwaczka",

          - III miejsce w kategorii klas II zajęła Martyna Stachula za wiersz J. Brzechwy pt. "Żuraw i czapla",

          - III miejsce w kategorii klas III zajął Maksymilian Banasik, prezentując wiersz J. Tuwima pt. "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci".

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          więcej

          Rekonstrukcja Historyczna

          13 marca panowie przeprowadzili fantastyczną lekcję historii dla wszystkich osób zgromadzonych na sali gimnastycznej. Lekcja odbiegała od schematu typowych zajęć, ponieważ prowadzący przybyli w pełnym umundurowaniu i z licznymi eksponatami. Dla uczniów była to ogromna atrakcja, ponieważ mogli dotknąć broni, przymierzyć mundury, ale najważniejsze, że mogli usłyszeć opowieści historyczne z ust entuzjastów historii II wojny światowej. Najwięcej entuzjazmu wśród dzieci wywołała prezentacja broni. Możliwość potrzymania w dłoniach repliki pistoletu, czy założenie hełmu dawała dzieciom poczucie prawdziwej podróży w czasie.

          wiecej

          Międzypowiatowe Zawody w Dziecięcą Piłkę Ręczną

          18 kwietnia 2018r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Janiku zostały rozegrane „Międzypowiatowe Rozgrywki Dziecięcej Piłki Ręcznej klas I - III” w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Aktywności Fizycznej ,,Horyzonty Aktywności Fizycznej – Dziecięca Piłka Ręczna” finansowanym z budżetu Województwa Świętokrzyskiego,. Szkoła była gospodarzem rozgrywek dla powiatu ostrowieckiego i opatowskiego.

          W hali sportowej pojawili się liczni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Pan Lech Łodej oraz przedstawiciele Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach Pani Jolanta Sabat i Pan Wiesław Stanisławiak.

          Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janiku Pani Anna Buczkowska przywitała serdecznie wszystkich gości, przedstawiła drużyny oraz życzyła bezpiecznej zabawy i rywalizacji fair –play. Burmistrz MiG Kunów Pan Lech Łodej życzył małym sportowcom zdrowej rywalizacji i umiejętności pogodzenia się z przegraną oraz szacunku do przeciwnika. W zawodach wzięło udział 6 reprezentacji szkół: PSP Bodzechów – opiekun: Grzegorz Kunysz, ZSP Sarnówek – opiekun: Tomasz Lenart, PSP Kunów – opiekun: Marek Pomykała i Katarzyna Pająk, Katolicka Szkoła Podstawowa w Ostrowcu Św. – opiekun: Krzysztof Gacek, ZSO Ożarów- opiekun: Artur Kaczor, ZSP Janik – opiekun: Nina Sałapa i Tomasz Banasik. Wszystkie zespoły zaprezentowały się w kolorowym korowodzie niosąc transparent z nazwą swojej szkoły. Po uroczystym powitaniu parkiet hali opanowali mali zawodnicy. Na boisku nikt się nie oszczędzał. Rywalizacja była zacięta. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała pani Nina Sałapa - sędzia główny, a nad bezpieczeństwem zawodników pielęgniarka szkolna Pani Eliza Gałęzia.

          Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a następnie grały systemem każdy z każdym. Do finału awansowały najlepsze ekipy z danej grupy.

          Miejsca na podium przypadły placówkom: I miejsce: Katolicka Szkoła Podstawowa w Ostrowcu Św.

          II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Kunowie

          III miejsce: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Ożarowie

          Zwycięzcy z rąk Dyrektor szkoły Pani Anny Buczkowskiej otrzymali statuetki, a każdy zawodnik imienny dyplom oraz dyplom dla drużyny.

          Wszystkim serdecznie gratulujemy, dziękujemy za przybycie oraz życzymy dalszych sukcesów!

          więcej

          Wizyta w Teatrze

          ,,Kuba i Buba czyli savoir-vivre” oraz ,, Chłopcy z Placu Broni” to tytuły spektakli, które w piątek 20 kwietnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Najmłodsi widzowie ( uczniowie klas I-III) dowiedzieli się czy młodszy powinien wyciągać rękę do starszego i czy zamiast kłótni nie lepiej skorzystać z magicznych słów – dziękuję, przepraszam i proszę. Aktorzy w humorystyczny a zarazem przystępny sposób przekazali odbiorcom, jak ważna jest sztuka dobrego zachowania.

          Starsi widzowie (uczniowie klas IV-VII) poznali poruszającą historię o magii dzieciństwa, sile marzeń i drodze ku dorosłości w scenicznej interpretacji kultowej powieści ,, Chłopcy z Placu Broni” Ferenca Molnára. Plac Broni stał się, za sprawą teatralnych zabiegów, mityczną krainą, w której królowała dziecięca wyobraźnia, a sama walka chłopców o skrawek przestrzeni, na rogu ulic Marii i Pawła, przeobraziła się nie tylko w walkę o miejsce zabaw, symbolizujące „małą ojczyznę”, ale i o wyznawane wartości – takie jak przyjaźń, honor, lojalność wobec przyjaciół, czy wreszcie o samych siebie. Wraz z rozwojem akcji widz zanurzył się w świat dziecięcych zabaw i fantazji, ale także uczestniczył w dręczących rozterkach i wyborach.

          więcej

          Dzień Ziemi

          więcej

          Światowy Dzień Książki

          23 kwietnia przypadają obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

          W tym dniu świętują autorzy, wydawnictwa, księgarnie... ale przede wszystkim, czytelnicy, czyli My. To największe takie wydarzenie obchodzone tego samego dnia w ponad 100 krajach na całym świecie i doskonała okazja do podejmowania różnych inicjatyw promujących literaturę.

          W ramach obchodów tego święta w naszej szkole odbył się uroczysty apel podczas, którego Pani Dyrektor nagrodziła drobnymi upominkami i dyplomami najaktywniejszych czytelników bieżącego roku szkolnego. Są to Karol Klauziński, Martyna Kotulińska oraz Zuzanna Mucha.

          Ponadto uczniowie klasy IV a zaprezentowali inscenizację ballady Adama Mickiewicza pt. ,,Pani Twardowska”.

          więcej

          X Gminny Konkurs Języków Obcych

          24 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Gminnym Konkursie Języków Obcych organizowanym przez PSP w Kunowie. Dominik Winiarski z kl.VII zdobył wyróżnienie w konkursie języka angielskiego. Julia Misztal z kl.VI,Filip Gajda i Natalia Sieczka z kl.VII wykazali się wiedzą zarówno z języka angielskiego jak i niemieckiego.

          więcej

          Akademia z okazji 3 maja

          więcej

          Gminny Konkurs Recytatorski

          Gminny Konkurs Recytatorski

           pt. ,, Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…”

          26 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,Tu wszędzie jest moja Ojczyzna…” skierowany do uczniów  szkół podstawowych z gminy Kunów. Gościem spotkania był Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Pan Lech Łodej, który skierował ciepłe słowa do wszystkich uczniów nawiązując do szeroko pojętego patriotyzmu w życiu młodego pokolenia. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z gminy Kunów z klas IV-VII przygotowanych pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego. Dzieci recytowały wiersze znanych polskich poetów.

          Uczniowie z Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Janiku wprowadzili zebranych w tematykę spotkania przedstawiając montaż słowno – muzyczny ,,Myślimy o Polsce”.

          Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród młodzieży, popularyzowanie piękna i wartości narodowej, rozbudzanie zainteresowania poezją patriotyczną oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. Prezentowane utwory były oceniane pod względem doboru repertuaru, interpretacji i kultury słowa. Ważny był także ogólny wyraz artystyczny, bezbłędna recytacja, płynność wypowiedzi, i poprawna wymowa.

          Występy oceniało jury w składzie: Anna Buczkowska dyrektor ZSP w Janiku,członkowie komisji- Joanna Bryś pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki w Kunowie oraz Waldemar Mazur nauczyciel muzyki.

          Konkurs dostarczył wiele emocji nie tylko organizatorom, ale także nauczycielom, przybyłym gościom. Wszyscy uczniowie wywiązali się wzorowo z zadania, więc wybór najlepszego recytatora był bardzo trudnym zadaniem dla jurorów. Wyniki ukształtowały się następująco:

          I MIEJSCE 

          Jakub Król z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku

          Joanna Słapek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie

          II MIEJSCE 

          Marta Ziemba z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kunowie

          Michał Bem z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołach Biskupich 

          III MIEJSCE 

          Maja Kulik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołach Biskupich  

          Zofia Wojtasik ze Szkoły Podstawowej w Nietulisku Dużym 

          WYRÓŻNIENIA 

          Zuzanna Mucha z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku

          Mateusz Śliwa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie

           

          Wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janiku Panią Annę Buczkowską okolicznościowe dyplomy, zaś  nagrody książkowe i wyróżnienia powędrowały do rąk zwycięzców. Było to kolejne działanie związane z obchodami 100- tnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dyrektor ZSP w Janiku zapowiada kontynuowanie szkolnej  tradycji.

          więcej

           

          Bieg uliczny "Łączy nas bieganie"

          Biegiem ulicznym uczczono w Kunowie rok 100-lecia Niepodległości. Zorganizowane po raz trzeci przedsięwzięcie, to również sposób na obchody Dnia Flagi.

                   Tegoroczna edycja zgromadziła na starcie przedszkolaki, dzieci i młodzież, była też runda z kijkami nordic walking. Łącznie, na cześć Niepodległej, w Kunowie pobiegło około 250 osób.

           

           

           

          Spotkaniu uczestniczyli również uczniowie z naszej szkoły, osiągając wysokie wyniki:

           

          I miejsce w kategorii klas I-III chłopców zajął Michał Bogdański

          I miejsce w kategorii klas I-III dziewcząt zajęła Natalia Sadłos

          II miejsce sztafeta składająca się z uczniów klas I – III (Maksymilian Banasik, Michał Bogdański, Jakub Sieczka, Gabriela Hamera, Lena Nachyła, Natalia Sadłos)

          II miejsce w kategorii klas IV-VI  chłopców zajął Sebastian Sadłos

          I miejsce w kategorii klas IV-VI dziewcząt zajęła Wiktoria Żak

          II miejsce w kategorii klas IV-VI dziewcząt zajęła Anna Sieczka

          III miejsce w kategorii klas IV-VI dziewcząt zajęła Nikola Mucha

          I miejsce w kategorii klas  VII i gimnazjum zajęła Natalia Sieczka

          IV miejsce w kategorii klas  VII i gimnazjum zajęła Natalia Buczkowska

           

          W biegu wzięli również udział inni uczniowie naszej szkoły, którzy może nie zdobyli wysokich miejsc na podium, ale dzielnie walczyli i godnie reprezentowali naszą szkołę.

          Byli to: Błażej Hamera, Martyna Kotulińska, Marzena Gębusia, Jan Krzemiński, Aleksandra Sieczka, Martyna Kaptur, Dominika Gronkowska, Julia Misztal, Zuzanna Śmigas.

           

          Podczas biegu można było także oznaczyć rower, tym zajmowali się policjanci. Natomiast strażacy przygotowali kiełbaski pieczone przy ognisku.

           

          Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

          więcej

           

          Spotkanie profilaktyczne

          W dniu 25 kwietnia 2018r. dla uczniów  klas szóstej i siódmej odbyło się spotkanie profilaktyczne z terapeutką ds. uzależnień panią Ewą Fronczek na temat problemu narkotyków oraz dopalaczy wśród młodych ludzi. Spotkanie dla uczniów zorganizowała pani pedagog Jolanta Salwa. Celem warsztatów było uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z używkami, podniesienie ich świadomości na temat  szkodliwości substancji psychoaktywnych. Specjalistę przywitała dyrektor szkoły pani Anna Buczkowska. Podczas spotkania prowadząca omówiła zagrożenia związane z nikotynizmem, nadużywaniem alkoholu oraz eksperymentowaniem z narkotykami, w tym również, jakże niebezpiecznymi dopalaczami. Aby dotrzeć z przekazem o treściach profilaktycznych do młodzieży, zainteresować ich tematem,  terapeutka  odwoływała się do przykładów młodych ludzi z życia. Uczniowie chętnie włączali się w dyskusję, zadawali pytania, ciekawi odpowiedzi.

          Spotkania profilaktyczne pobudzają  uczniów  do refleksji, wniosków oraz zastanowienia się nad swoją przyszłością w kontekście uzależnień – dlatego ważne jest dotarcie do młodych ludzi z przekazem o treściach dotyczących uzależnień.

          więcej

          Konkurs Pieśni Patriotycznych

          We  wtorek 8 maja odbył się XIII Gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunowie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas czwartych: Natalia Bugajska, która zaśpiewała utwór pt. ,,Piechota’’ i Emilia Nowak z pieśnią  pt. ,,Myślimy o Polsce”.

          Młodzi wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny, wykazali się niezwykłą wrażliwością, talentem muzycznym i  dużą kulturą sceniczną. Wśród nagrodzonych znalazła się Natalka Bugajska, zajmując I miejsce w kategorii klas IV-VII.

          Nagrody w postaci pamiątkowych statuetek i okolicznościowych dyplomów wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Kunów Pan Lech Łodej, dziękując wykonawcom za dostarczenie wielu wrażeń, emocji i wzruszeń.

           Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

          wiecej

          Mały ogródek

          Dzieci z klas I – III oraz przedszkolaki założyły wiosenną hodowlę. W ogródeczku oprócz nowalijek posadziliśmy, również kwiaty aksamitek i miętę. Będziemy dbać o nie i obserwować jak rosną. Mamy nadzieję, że już niedługo zrobi się w nim bardzo zielono.  

          więcej

          Obchody 100- lecia Odzyskania Przez Polskę Niepodległości

          W roku 2018 obchodzimy wyjątkową rocznicę 100 lat od odzyskania niepodległości przez Polskę. Cały kraj przygotowuję się do tego wydarzenia, którego kulminacją będzie data 11 listopada 2018 roku. W naszej szkole do obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przygotowujemy się bardzo starannie i przez cały rok podejmujemy szereg działań, by godnie uczcić święto naszej Ojczyzny. 11 maja przedszkolaki i uczniowie z naszej szkoły w sposób szczególny uczcili to wydarzenie przygotowując biało – czerwone peleryny i ustawiając się w liczbę 100. Gratulujemy pomysłu!!!

          więcej

          Fizyka dla Smyka

          więcej

          Wzciecyka do Sobkowa

          Sobków to historyczna miejscowość w województwie świętokrzyskim, leżąca na północny wschód od Jędrzejowa, nad rzeką Nidą. W przeszłości Sobków miał prawa miejskie, a obecnie ma status osady miejskiej. Jest to mało popularna miejscowość, ale warto tu przyjechać, by zwiedzić ciekawe zabytki i urokliwą okolicę. Sobków jako miasto powstał w 1563 roku, a założył je Stanisław Sobek z Sulejowa herbu Brochwicz- kasztelan bielecki. Kolejno po Sobkach dziedziczyli je: Drohojowscy, Wielopolscy, Sarbiewscy, Myszkowscy,a od 1725r, Szaniawscy Szaniawscy
          16 maja 2018r. dzieci z przedszkola oraz z klas I i II pod opieką p. Justyny Kwiecień i p. Joanny Muchy uczestniczyły w wycieczce krajoznawczo – turystycznej do Sobkowa. Dzieci zwiedziły tu zamek rycerski - Fortalicję sobkowską, wzniesioną na lewym brzegu rzeki Nidy przez Stanisława Sobka. Podczas spotkania ,,ze szlachcicem”, który barwnie opowiadał o tym miejscu oraz życiu jego mieszkańców, dzieci mogły przymierzyć części zbroi rycerskich oraz obejrzeć i wziąć do ręki dawny oręż. Kolejną niespodzianką dla milusińskich był przejazd bryczką, podczas którego podziwiali oni różnorodność żyjących tu roślin i zwierząt, przejazd wierzchem na koniu oraz pokaz sokolniczy na dziedzińcu zamku, czyli prezentacja ptaków drapieżnych wypuszczanych z klatek i karmionych przez właściciela posiadłości. Na koniec wszyscy posilili się kiełbaskami z grilla, którymi ugościli ich pracownicy zamku w Sobkowie. Taka ilość atrakcji wywołała w dzieciach ogromny entuzjazm, którego dopełnieniem był zakup pamiątek i upominków dla najbliższych. Zadowoleni, radośni, pełni wrażeń i wspaniałych przeżyć wycieczkowicze wracali do domu. Polecamy innym dzieciom i ich rodzicom taki wyjazd w okresie wakacji.

          wIęcej

          Dzień Mamy

          Dzień 25.05.2018r. to dzień, w którym  bardzo uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Święto Mamy. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły mgr Anna Buczkowska, która przywitała szczególnego gościa Burmistrza Miasta i Gminy Kunów pana Lecha Łodeja , przybyłe na tę uroczystość Mamy oraz nauczycieli i uczniów. Pan burmistrz przekazał wszystkim Mamom szczere podziękowania za ich macierzyński trud oraz życzył cudownych chwil, pełnych uśmiechu  i nieustającego zadowolenia ze swoich pociech, a na ręce jednej z nich pani Magdaleny Bogdańskiej złożył bukiet wiosennych kwiatów.   Po wspaniałych występach na tle pięknej leśnej scenografii, w których dzieci z przedszkola, klas I-III oraz z zespołu tanecznego, zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, aktorskie, wokalne i taneczne, na twarzach drogich Mam można było zauważyć wzruszenie i ogromną dumę ze swoich pociech. Po części artystycznej pani dyrektor Anna Buczkowska złożyła Mamom najlepsze życzenia, a dzieci obdarowały je własnoręcznie wykonanymi upominkami. Uroczystość była podniosła, radosna, pełna wzruszeń i przebiegała w niezwykle miłej atmosferze.

          więcej

          Religijny Konkurs Plastyczny

          Religijny konkurs plastyczny,, Maryja Matka”, "Maryja w kapliczkach”

          Niespodzianką i uwieńczeniem tego wspaniałego dnia było rozstrzygnięcie religijnego konkursu plastycznego ,,Maryja Matka”,  ,, Maryja w kapliczkach”, którego inicjatorem  i organizatorem był ks. Sławomir Kurpiński. Prace na konkurs wykonała liczna grupa dzieci z przedszkola i uczniów klas I – VII.  Wszyscy uczestnicy otrzymali  atrakcyjne nagrody rzeczowe.

          więcej

          Zawody w Piłkę Nożną kl I-III

          28 maja na Orliku w Kunowie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kunów. Uczniowie klas I-III: Maksymilian Banasik, Jakub Sieczka, Krzysztof Trzaskowski, Błażej Hamera, Paweł Nowak, Piotr Żak i Michał Bogdański godnie reprezentowali naszą szkołę. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale ,które wręczył Burmistrz Lech Łodej.

          więcej

          Turniej Masters w Bilczy

          W poniedziałek 28 maja w Bilczy odbył się prestiżowy Turniej Tenisa Stołowego "Masters"skupiający najlepszych tenisistów z województwa świętokrzyskiego. Prawo do startu w tych zawodach po trzech turniejach kwalifikacyjnych. uzyskali Mateusz Kaptur i Jan Krzemiński. Obaj zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze M. Kaptur zwyciężył wszystkie swoje pojedynki zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej natomiast J. Krzemiński po wyrównanej walce o trzecie miejsce uległ rywalowi przegrywając 2:3 i zajął ostatecznie miejsce czwarte.

          więcej

          Gminny Konkurs Plastyczny "Bezpiecznie w Internecie"

          29 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Wymysłowie odbyło się rozstrzygnięcie IV Gminnego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie w Internecie". W tym konkursie Amelia Żuchowska zajęła I miejsce, Natalia Bugajska wyróżnienie a Oskar Serafin pamiątkowy dyplom za udział w konkursie.

          więcej

          Zawody w Piłkę Nożną kl. IV-VI

          30 maja na Orliku w Kunowie odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kunów. Uczniowie klas IV - VI godnie reprezentowali naszą szkołę zajmując III miejsce. Zawodnikiem turnieju został Jan Krzemiński. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowy puchar i piłkę nożną ,które wręczył Burmistrz Lech Łodej.     

          więcej

          Twórcy Niepodległości

          30 maja o godzinie 8.30 w PSP w Dołach Biskupich ogłoszono zwycięzców konkursu  plastyczno-literackiego pt. ,,Twórcy niepodległości”.

          Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się:

          Bartosz Pikus I miejsce w kat. klas I-III

          Nikola Wasilewska I miejsce w kat. klas IV-VII

          Jakub Król II miejsce w kat. klas IV-VII

          więcej

          Karta rowerowa

          więcej

          Dzień Dziecka

          Uczniowie przygotowali szkolny pokaz mody w różnych kategoriach: kreacje letnie, balowe, szkolne, sportowe oraz sylwestrowe. Później odbył się piknik "pod chmurką", a najwięcej frajdy sprawiło dojenie krowy - co prawda sztucznej, ale każdy mógł sprawdzić się w tej czynności. Pogoda dopisała i humory również.

          więcej

          VII Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach

          8 czerwca 2018 r. w PSP w Kunowie odbyły się VII Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach Powiatu Ostrowieckiego. W grupie do lat 13-stu udział wzięli uczniowie naszej szkoly: Zuzanna Mucha z kl.V, Natalia Sieczka z kl.VII i Kacper Markowski z kl.V.

          więcej

          Powiatowy konkurs plastyczny

          Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Ostrowcu Św. zorganizowała konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Akcja ta miała zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe. Warto podkreślić, iż uczennica z naszej szkoły Amelia Żuchowska ( jako jedyna z gminy Kunów) zajęła III miejsce w powiatowym etapie tego konkursu.

          Wycieczka do Sandomierza

          Z inicjatywy rodziców w środę 6 czerwca klasa IV a udała się pociągiem na wycieczkę do Sandomierza. Uczestnicy wyjazdu zwiedzali Bramę Opatowską, gdzie z wieży widokowej podziwiali piękną panoramę miasta. Następnie obejrzeli zabytki rynku - położony w centralnym punkcie renesansowy Ratusz, urokliwe kamieniczki i fragmenty murów obronnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się miejsce związane z serialem Ojciec Mateusz- Muzeum, Sala Gabinet Figur Woskowych Ojca Mateusza. Tu czwartoklasiści oglądali figury woskowe głównych bohaterów serialu oraz odwzorowane wnętrza: serialowej plebanii, kościoła, celi, aresztu, gabinetu biskupa czy wnętrze komisariatu policji. W tym miejscu wycieczkowicze zrobili sobie wiele pamiątkowych zdjęć. Ponadto ciekawymi punktami programu było przejście wąwozem Św. Królowej Jadwigi oraz rejs statkiem po Wiśle. Na koniec uczestnicy wycieczki mieli czas wolny, który wykorzystali na spacery po Rynku Starego Miasta, kupno pamiątek oraz posiłek.

          Międzynarodowy Festiwal Sportowy - Albena

          W dniach 5 - 11 czerwca 2018r. odbył się w Albenie (Bułgaria) Fifteenth International Workers' Sports Festival . Reprezentanci 14 krajów (Bułgaria, Izrael, Włochy, Iran, Białoruś, Portugalia, Ukraina, Litwa, Macedonia, Rumunia, Rosja, Serbia, Meksyk i Polska) rywalizowali w 19 konkurencjach sportowych. Łącznie około 1700 zawodniczek i zawodników. Polskę reprezentowali nauczyciele Związku Nauczycielstwa Polskiego w liczbie 45 osób, którzy startowali w dwunastu dyscyplinach (mini piłka nożna, koszykówka, siatkówka plażowa, mamanet, pływanie, darty, tenis stołowy, kręgle, szachy, przeciąganie liny, gra planszowa bergamon oraz gra w bule). W zawodach tych jako reprezentant kraju i województwa w tenisie stołowym brał udział Tomasz Banasik (nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku), zajmując 9 miejsce drużynowo na 22 startujące zespoły oraz pozycję 16 indywidualnie na 64 zawodników. Polska w klasyfikacji ogólnej zajęła 6 miejsce. Na podkreślenie zasługuje również fakt że drużyna Polska za swą wspaniałą postawę w czasie zawodów otrzymała puchar fair play.

          więcej

          Wycieczka Kraków-Wieliczka

          W dniu 15 czerwca odbyła się wycieczka do Krakowa i leżącej nieopodal Wieliczki. Brały w niej udział klasy: IV-VII.

          więcej

          Gminny Przegląd Zespołów Tanecznych

          18 czerwca w murach PSP w Kunowie odbył się Xi gminny Przegląd Zespołów Tanecznych. Szkolny zespół taneczny z naszej szkoły zaprezentował się w kategorii tańca nowoczesnego i uzyskał I miejsce w Gminie Kunów, również w kategorii tańca indywidualnego uczennica z naszej szkoły zdobyła I miejsce.

          więcej

          Ekipa Doktora Ząbka

          18 czerwca uczniowie ZSP z Janika z klas I-III i oddziału przedszkolnego dołączyli do ekipy Doktora Ząbka. Pracownice i wolontariusze ZR PCK z Ostrowca Św. przygotowali pogadankę i film edukacyjny z zakresu profilaktyki próchnicy. Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie , że będą dbać o swoje ząbki wszystkimi sposobami - czeszcząc odpowiednia pastą i szczoteczką, nitkując i płucząc. Na pamiątkę spotkania otrzymały zestawy do pielęgnacji zębów oraz dyplomy

          więcej

          Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

          więcej