Tekst

Mobilne Planetarium

W dniu 4 stycznia 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku gościło Mobilne Planetarium „Halo Wiedza”. Pokaz zorganizowany dla przedszkolaków oraz uczniów klas I – VIII odbył się w sali gimnastycznej w ogromnym przenośnym namiocie sferycznym. Dzięki specjalnemu projektorowi, wyświetlany obraz dał efekt pełnej przestrzeni, czyli możliwość oglądania obrazu dookoła siebie. Niebo, gwiazdy i planety znalazły się dosłownie na wyciągnięcie ręki. Filmy i zagadnienia kosmiczne dostosowane były do wieku uczestników. Dzieci z zainteresowaniem śledziły poruszające się po kopule planetarium animacje video wzbogacone dodatkowo komentarzem oraz ciekawostkami i przedstawiające gwiazdy, planety, a także inne kosmiczne obiekty. Seans zapewnił uczniom rozrywkę, ale też przekazał najważniejsze informacje o kosmosie w przystępny i atrakcyjny sposób. Dostarczył także niezapomnianych przeżyć, pozwolił rozbudzić zainteresowania, zaspokoić ciekawość i poszerzyć wiedzę o Wszechświecie.