Dzień

Uczeń z Pasją

Zgodnie z zapowiedzią kontynuujemy nasze spotkania z cyklu „Uczeń z pasją”. Dziś uczniowie naszej szkoły poznali zainteresowania swoich koleżanek i kolegi z klasy V: Natalii Gołębiowskiej, Natalii Bugajskiej i Jakuba Rozwadowskiego.
Natalia Gołębiowska od 3 lat uczy się gry na skrzypcach. Naukę w naszej szkole rozpoczęła dopiero w tym roku szkolnym, ale cieszymy się, że ta niezwykle skromna dziewczynka, zgodziła się wystąpić podczas przedstawienia jasełkowego. Z prawdziwą przyjemnością wysłuchaliśmy jej lirycznej gry, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Natalka zagrała kilka utworów, przybliżyła nam budowę skrzypiec i przekazała o nich kilka ciekawostek. Podkreśliła rolę rodziny, która mocno ją wspiera i kibicuje jej pasji.
Pasją Natalii Bugajskiej jest śpiew oraz gimnastyka artystyczna, ale to właśnie z tą drugą, dziewczynka wiąże swoje plany na przyszłość. Od trzech lat trenuje pod okiem profesjonalnych trenerów, którzy przygotowują ją do występów i zawodów w kraju i za granicą. Natalka zaprezentowała film z sali treningowej, w której regularnie ćwiczy. Aż trudno uwierzyć, że ta filigranowa dziewczynka potrafi wykonać ćwiczenia, które przeczą wszelkim prawom fizyki. Ciężka praca oraz wsparcie i zaangażowanie całej rodziny przyniosły rezultaty w postaci licznych nagród, pucharów, medali, dyplomów i wyróżnień.
Niewielu uczniów szkół podstawowych interesuje się dziś filatelistyką, dziedziną kolekcjonerstwa, która zaciekawiła Jakuba Rozwadowskiego. Od roku, czyli od momentu, kiedy pierwszy klaser podarował mu dziadek, chłopiec zbiera znaczki. Systematycznie wzbogaca swoją kolekcję, przeszukując stare rodzinne pamiątki (kartki pocztowe, listy). Zbiory Kuby mają dla chłopca wartość sentymentalną, ale nawet okiem laika można zauważyć, że zaciekawiłyby one niejednego wytrawnego uczestnika giełdy filatelistycznej.
Kolejne spotkania w cyklu : „Uczeń z pasją” – już po feriach.