Innowacja Pedagogiczna

INNOWACJA PEDAGOGICZNA – „UCZEŃ Z PASJĄ”

Od wielu lat wspólnie z innymi nauczycielami poszukujemy i wcielamy w życie szereg działań mających na celu rozwijanie wszechstronnego rozwoju uczniów. Staramy się dostrzec w każdym dziecku jego mocne strony i pomóc mu przełamywać ewentualne  bariery.

Z naszych obserwacji wynika, że wielu uczniów naszej szkoły jest niezwykle utalentowanych, lub posiada ciekawe pasje. W dniu dzisiejszym o swoich zainteresowaniach opowiedzieli młodszym kolegom: Natalia Buczkowska, uczennica klasy VIII oraz Mateusz Kaptur, uczeń klasy VII.

Natalia jest niezwykle skromną, cichą dziewczyną i nikt nie pomyślałby, że drzemie w niej taki potencjał i silne zainteresowanie kolarstwem wyczynowym – sportem tak odległym od jej osobowości. A jednak… Od dwóch lat trenuje na profesjonalnym rowerze, wykorzystując naturalne ukształtowanie terenu najbliższej okolicy. Pasję rozbudził w niej starszy brat. O technicznej stronie roweru mogłaby opowiadać godzinami, zaskakując wiedzą, której mógłby pozazdrościć jej niejeden dorosły. Natalka zaprezentowała też film z treningu, w którym pokazała, jak taki trening wygląda.

Mateusz to chłopiec, który niemal cały swój wolny czas poświęca tenisowi stołowemu. Od 2 lat jest najmłodszym członkiem STS „Zgoda Janik”. Trenuje pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego, pana Tomasza Banasika. Uczeń pochwalił się swoimi osiągnięciami i zdobytymi pucharami. Sukcesy okupione są jednak ciężką pracą, jeśli nie przy stole tenisowym, to na sali gimnastycznej, gdzie chłopiec poprawia kondycję fizyczną. Mateusza mocno wspierają rodzice, którzy dowożą go na zawody, a potem aktywnie kibicują synowi.

Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie pozwoliło uczniom lepiej poznać Natalkę i Mateusza. Zachęciło również innych do tego, by opowiedzieli kolegom o swoich pasjach.
W przyszłości będziemy wiec kontynuować ten rodzaj zajęć, by pomóc uczniom odkryć ich wewnętrzne bogactwo i własny potencjał.