• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

W ramach programu nasza szkoła zakupiła szereg nowoczesnych pomocy wspierających i uatrakcyjniających zajęcia szkolne i pozaszkolne. Wśród nich znalazły się:

Wrzesień 2022

W związku z otrzymaniem drukarki 3D z programu "Laboratoria Przyszłości" nauczyciele, którzy będą korzystali z tego sprzętu,  przeszli szkolenie z akresu obsługi, kalibracji i konserwacji drukarki 3D.

Luty 2023

marzec 2023